en
en

Transgraniczna turystyka rowerowa na pograniczu polsko-czeskim

Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna realizuje projekt pn. „Koncepcja rozwoju transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko –czeskim” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem programu INTERREG V –A Polska –Republika Czeska.

Celem projektu jest zainicjowanie procesu wdrażania opracowanej w ramach projektu „Koncepcji długodystansowej trasy rowerowej z siecią transgranicznych powiązań rowerowych”. W ramach realizacji projektu w czerwcu br. Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała study – tour po województwie opolskim.

Goście mieli możliwość poznać najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Opola zarówno na rowerach jak i podczas spaceru z przewodnikiem. Odwiedzili Muzeum Powiatowe w Nysie, gdzie zapoznali się z historią powstania Szlaku Czarownic po czesko – polskim pograniczu. Po przejażdżce Szlakiem Czarownic  z Radzikowic do Otmuchowa na gości czekał na Zamku w Otmuchowie obiad ze specjalnością tego obiektu –sandaczem po otmuchowsku. W programie znalazła się także wizyta w Fabryce Rowerów Drewnianych w Opolu, gdzie goście mogli zapoznać się linią i procesem technologicznym produkcji rowerów drewnianych oraz przetestować jazdę na nich i oczywiście wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki.

Źródło: Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

Do góry