en
en

"Time for Poland". POT promuje turystykę aktywną w Austrii

Polska Organizacja Turystyczna na zaproszenie firmy Melzer Reisemobile wzięła udział w wydarzeniu „Wiosna w Melzer Reisemobile”, podczas której wiedeński ośrodek POT zorganizował stoisko informacyjne z materiałami promującymi turystykę aktywną w Polsce.

austria-1-prop.jpg

Na stoisku zaprezentowane zostały prospekty Polskiej Organizacji Turystycznej oraz materiały z Dolnego Śląska, Gdańska, Małopolski, Warszawy i mapy campingów. Rozdano prawie 1000 egzemplarzy poszczególnych materiałów promocyjnych. W ramach imprezy „Wiosna w Melzer Reisemobile” zorganizowano także „Wieczór Polski” na który zaproszono klientów biura i mieszkańców okolicznych miejscowości Schaffhausen, Neuhausen i Jestetten.

Zaproszenie na prezentację „Polska nieznany sąsiad” ukazało się na stronach szwajcarskich portali internetowych TravelNews.ch i Nordagenda.ch, oraz lokalnych gazetach Blick i Sud Kurier.

Prezentacja Polski spotkała się z dużym zainteresowaniem i zgromadziła w piątkowy wieczór 128 osób. Dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierz Szeląg, pod hasłem „Time for Poland” przedstawił także w multimedialnej formie najważniejsze atrakcje turystyczne Polski pod kątem turystów podróżujących samochodami kampingowymi. W ten atrakcyjny sposób zaprezentowane zostały Dolny Śląsk z Wrocławiem, Wielkopolska z Poznaniem, Toruń, Pomorskie z Gdańskiem, Mazury, Warszawę i Kraków. Dużym zainteresowaniem odbiorców cieszyły się informacje o parkach narodowych i polskiej kuchni.

Dla gości wydarzenia zorganizowano poczęstunek z przysmakami z Polski. Serwowany był barszcz czerwony z krokietem, sałatka jarzynowa, ogórki małosolne, oscypki, kabanosy, sernik i ciasteczka z Galicji. Wśród napojów największym powodzeniem cieszyło się piwo i popularne smakowe likiery. Bufet obsługiwany był przez hostessy przebrane w ludowe stroje udostępnione przez Ewę Skoczylas z Zespołu Folklorystycznego Lasowiacy z Winterthur /Zurych.

W czasie rozmów biznesowych dyrektor ZOPOT Wiedeń udzielał szczegółowych informacji dotyczących podróżowania po Polsce samochodem, a przedstawiciele firmy Melzer prezentowali oferty wynajmu i sprzedaży kamperów. Impreza, która zgromadziła wielu przyjezdnych gości trwała do północy co odzwierciedlało dobrze nazwę „ Polska Noc bei Melzer Reisemobile”

 

Do góry