en
en

The World Games wielkim sukcesem Wrocławia

Polska Organizacja Turystyczna była partnerem widowiskowego wydarzenia jakim he World Games. Efektowna ceremonia na wrocławskim Placu Wolności zakończyła Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games. Podczas dziesięciodniowej rywalizacji 3,5 tys. zawodników ze 112 krajów, konkurowało o medale w 31 dyscyplinach. Polscy zawodnicy zdobyli 30 medali.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games były miejscem tryumfu wielu sportowców z całego świata. Wielkim wygranym jest jednak także miasto-organizator–Wrocław. Stolica Dolnego Śląska pokazała się od najlepszej strony, sprawnie organizując zawody na 26 arenach sportowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także imprezy towarzyszące sportowej rywalizacji, stanowiąc wielką atrakcję dla kibiców dopingujących swoich faworytów i turystów, którzy lubią klimat i emocje wielkiej fety. Strefa kibica każdego dnia wypełniała publiczność nie tylko zmagań zawodników, ale też koncertów polskich i zagranicznych gwiazd.

Igrzyska znalazły się w centrum zainteresowania światowych mediów. Akredytowało się 700 dziennikarzy z Polski i 50 krajów świata. Telewizyjne kanały sportowe prowadziły przeszło 400 godzin przekazu prowadzonego na żywo. Ceremonię otwarcia obejrzało za granicą około 420 mln widzów z 131 krajów, a hasło Wrocław, nie schodziło z ust komentatorów telewizyjnych. W Polsce relacje ze stadionów przykuły do telewizorów ponad 12 mln. widzów.

Poza najlepszymi ocenami za część organizacyjną, Wrocław i mieszkańcy Dolnego Śląska zyskali coś trwalszego. Doskonałe obiekty sportowe, między innymi odnowiony Stadion Olimpijski, tor wrotkarski w parku Tysiąclecia, ściankę wspinaczkową na Nowym Targu i kompleks pływalni przy ulicy Wejherowskiej.

Cały artykuł w Aktualnościach Turystycznych

 

Do góry