en
en

The World Games 2017 Wrocław

The World Games będą największą imprezą sportową w roku 2017. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. - To ponad 3500 tysiąca sportowców ze 100 krajów świata rywalizujących w 31 dyscyplinach w 24 obiektach we Wrocławiu - powiedział Marcin Przychodny prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach.

Ceremonia rozpocznie się 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław. Na miesiąc przed imprezą rozeszło się ponad 70 tysięcy wejściówek. Największą popularnością wśród kibiców Igrzysk Sportów Nieolimpijskich cieszą się żużel, futbol amerykański, gimnastyka, latające dyski, snooker i squash. Na te ostatnią konkurencję w sprzedaży zostały już tylko pojedyncze bilety, dlatego chętni do zobaczenia najlepszych na świecie w tej dyscyplinie powinni się pospieszyć. Nie ma już natomiast szans na wejściówki na pływanie w płetwach. Zmagania na pływalni przy ul. Wejherowskiej obejrzy komplet widzów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko poszczególne sporty, ale także spektakularna ceremonia otwarcia TWG 2017. Na trzech scenach zbudowanych na Stadionie Miejskim przy al. Śląska zaprezentuje się aż 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i popularni piosenkarze. Publiczność będzie mogła podziwiać również przygotowaną z wielkim rozmachem opowieść o gościnnym Wrocławiu i widowiskowa defiladę sportowców ze 112 krajów świata.

Dużą atrakcją będzie hiphopowa uwertura Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu pod batutą Radzimira Dębskiego - Jimka. Muzycy zajmą miejsce na scenie górnej, tuż pod dachem stadionu. Steve Nash i jego zespół złożony z 7 dejayów – Turntable Orchestra - stworzą muzykę, która będzie tłem podczas oficjalnej prezentacji sportów z programu TWG 2017. Nie zabraknie zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz, którzy po raz pierwszy wykonają oficjalną piosenkę TWG 2017 w języku angielskim - „Run”. Premiera polskiej wersji – „Biegnij” – miała miejsce już w połowie czerwca. W programie jest również przygotowana z wielkim rozmachem opowieść o gościnnym Wrocławiu i spektakularna defilada sportowców ze 112 krajów świata.

Sprzedaż biletów będzie prowadzona do momentu zakończenia 20 Światowych Igrzysk Sportowych, jednak miłośnicy sportu powinni jak najszybciej zdecydować się na zakup wejściówek. Kibice mogą wybierać spośród 31 dyscyplin, w których rywalizować będzie ponad 3 500 tysiąca zawodników. Na chętnych wciąż czekają bilety, dzięki którym będą mogli zobaczyć m.in. reprezentację Stanów Zjednoczonych w futbolu amerykańskim, wyjątkową rywalizację wspinaczy na pl. Nowy Targ, z polskim mistrzem Świata, Marcinem Dzieńskim na czele, czy tez zmagania w piłce ręcznej plażowej. Reprezentacja Polski kobiet właśnie wywalczyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w Chorwacji. Wejściówki najłatwiej kupić odwiedzając stronę internetową www.ebilet.pl

Do pobrania: Terminy i miejsca zawodów The World Games Wrocław 2017

Do góry