en
en

The Best European City Trips 2017

Kraków czwarty raz z rzędu zwyciężył w plebiscycie popularnego portalu turystycznego Zoover i został uznany za najlepszy cel podróży city break w Europie - „The Best European City Trips 2017”.

- Kraków to piękne miasto i zostało to znów docenione przez Holendrów – mówi Maaike Linssen szefowa PR portalu Zoover. Nagroda przyznawana jest na podstawie 200.000 opinii podróżujących zamieszczonych na portalu 2016 r. – To historyczny sukces Krakowa – cieszył się Andrzej Pawluszek, wicedyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie, który wraz z Magdaleną Stoch i Małgorzatą Duijnmayer z ZOPOT odebrał przyznaną nagrodę.

Stolica Małopolski pokonała m.in. Londyn, Pragę, Barcelonę, Berlin i Rzym. – Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody - mówi Katarzyna Gądek, wicedyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i wskazuje na wzrost ocen Krakowa do 9.1 w tegorocznym zestawieniu (w ubiegłym roku 8.9/10). Liczba holenderskich turystów odwiedzających Kraków systematycznie wzrasta. - Jeszcze kilka lat temu nasze miasto odwiedzało ok. 30 tyś. Holendrów a obecnie zbliżamy się do 100 tyś. rocznie - mówi Magdalena Osuch z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Zoover to jeden z największych i niezależnych turystycznych portali internetowych w Europie. Na Zoover znajduje się prawie 1.4 miliona niezależnych opinii dotyczących ponad 270,000 różnych miejsc noclegowych (apartamentów, kempingów, hoteli, domów wakacyjnych, parków wakacyjnych i statków pasażerskich), destynacji, atrakcji turystycznych oraz plaż na całym świecie.

- Aby utrzymać status niezależności, Zoover służy jedynie do wymiany informacji a jest to możliwe dzięki generowaniu informacji od podróżników, którzy chcą się z innymi podzielić swoimi doświadczeniami – mówi Maaike Linssen szefowa PR portalu Zoover i podkreśla, że strona nie jest w żaden sposób związana ze sprzedażą bezpośrednią, która mogłyby wpłynąć na obiektywność i neutralność opinii użytkowników.

Do góry