en
en

POT promuje Polskę w środkowej Szwecji

Szwedzcy turyści odlecą do Gdańska z lotniska Åre/ Östersund

24-25 maja  na zaproszenie gubernatora  Jörana Heglunda, dyrektor sztokholmskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej Małgorzata Hudyma wspólnie z ambasadorem RP w Szwecji Wiesławem Tarką,  złożyli wizytę w regionie  Jämtland.

Wizyta miała na celu przybliżenie atrakcyjności Polski mieszkańcom środkowej części Szwecji. Podczas uroczystej kolacji w rezydencji gubernatora, na którą zaproszono kluczowych przedstawicieli sektora podróży regionu Jämtland, przedstawiono atrakcje turystyczne naszego kraju. Prezentacja spotkała się z zainteresowaniem obecnych i stanowiła podłoże dyskusji o możliwości uruchomienia lotów czarterowych z lotniska Östersund/Åre do Gdańska. Byłoby ono uzupełnieniem oferty pobliskiego portu lotniczego w Trondheim, realizującego połączenia do Krakowa i Sztokholmu skąd pasażerowie odlatują do Warszawy, Gdańska i Krakowa.

 Dyrektor ośrodka POT w Sztokholmie uczestniczyła także w spotkaniu z organizatorami Mistrzostw Świata w Biatlonie Östersund 2019. Wydarzenie sportowe przyciągające uwagę mediów i rzesz kibiców dyscyplin zimowych,  brane jest pod uwagę w przygotowywanym planie promocji wyjazdów do Polski.  Jednym z wariantów jest propozycja otwarcia „polskiej restauracji” w mieście na czas zawodów. Polska kuchnia zdobywa popularność wśród innych nacji. W kontekście serwowanych kulinariów większą ciekawość budziłyby informacje o regionach, które słyną recepturami ich przyrządzania, a także o innych atrakcjach towarzyszących pobytom turystycznym w Polsce.

Do góry