en
en

Szwedzcy dziennikarze spotkali się z przedstawicielami ZOPOT w Sztokholmie

Przedstawiciele ZOPOT w Sztokholmie wzięli udział w dorocznym workshopie z udziałem szwedzkich dziennikarzy zajmujących się turystyką. Wydarzenie stało się okazją do pogłębionych rozmów z redaktorami, którzy zapewnili o przygotowaniu nowych publikacji poświęconych Polsce.

sztokholm do wrzucenia — kopia.jpg

Organizatorem workshopu było stowarzyszenie ANTOR Szwecja, którego przewodniczącą jest dyrektor ZOPOT w Sztokholmie – Małgorzata Hudyma. W spotkaniu udział wzięło 48 dziennikarzy z całej Szwecji. Polski stolik odwiedziło wielu znanych publicystów współpracujących z największymi dziennikami i magazynami. Wśród nich m.in. redaktorzy „Dagens Nyheter”, „Aftonbladet”, a także „RES” i „Allt om Resor”. Podczas rozmowy zapewnili, że wkrótce przygotują kolejne publikacje poświęcone Polsce.

Warto zwrócić uwagę, że Szwedzi byli w szczególności zainteresowani tematami kulturalnymi. Dopytywali o nie przede wszystkim w kontekście odwiedzin Warszawy, Wrocławia oraz Krakowa.  Padały także pytania o bazę SPA w Polsce, a także Wybrzeże Bałtyckie, które jest dla Szwedów atrakcyjnym kierunkiem pod kątem letnich wakacji.

Istotnym elementem spotkania z dziennikarzami były odwiedziny przedstawiciela prasy islandzkiej. Podkreślał on, że ze względu na rozbudowaną siatkę połączeń Islandii z pięcioma głównymi miastami w Polsce, czytelnicy wyrażają potrzebę pozyskania wartościowych informacji o Polsce. Tym samym wkrótce możemy się spodziewać, że w islandzkiej prasie pojawią się nowe reportaże o polskich miastach. ZOPOT w Sztokholmie już zapowiedział podjęcie współpracy z dziennikarzami z Islandii.

Do góry