en
en

Szkolenie informatorów turystycznych Warmii i Mazur

Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną zrealizowała wizytę studyjną dla pracowników informacji turystycznych oraz samorządowych biur promocji. W tym roku do udziału w szkoleniu zaproszeni zostali również pracownicy muzeów z regionu.

szkolenie-warmia.jpg

Od 7 do 8 maja uczestnicy szkolenia zgłębiali wiedzę na temat social mediów w turystyce, którą mogli wykorzystać w praktyce na Szlaku Green Velo, m.in. nagrywając Insta Stories. Program zajęć był zróżnicowany pod względem merytorycznym. Pierwszego dnia szkolenie rozpoczęli Anna Jaroszuk, Zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki oraz Milan Rzepkowski, Inspektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Obie prelekcje dotyczyły promocji oraz zagospodarowania Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Następnie uczestnicy udali się do Lidzbarka Warmińskiego, gdzie w amfiteatrze przy bulwarach nad Łyną zostali przywitani przez burmistrza miasta Jacka Wiśniowskiego. Potem mieli możliwość zwiedzenia bulwarów oraz „suchej fosy”, niedawno otwartego terenu rekreacyjno-parkowego pod zabytkowymi murami obronnymi. Przewodnikiem wycieczki na tym etapie była Agnieszka Voss z Centrum Informacji Turystycznej w Lidzbarku Warmińskim.

Kolejnym etapem było szkolenie na temat polskiej blogosfery i jej wpływu na decyzje podróżnicze, czasu życia informacji blogowej oraz o social mediach w sieci. Prelegentem był Jarek Kowalski, autor bloga Szalone Walizki. Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach motywujących, dzięki którym uzyskali wskazówki na co zwracać uwagę w zarządzaniu swoimi emocjami w pracy oraz życiu prywatnym. Warsztaty przeprowadziła Małgorzata Dudek z Akademii Rozwoju Osobistego Kompas.

Drugi dzień poświęcony został Instagramowi. Kasia i Maciej Marczewscy, autorzy bloga Ruszaj w Drogę! przeprowadzili szkolenie „Instagram Stories w turystyce” czyli jak bezkosztowo i bez wychodzenia z biura rozwijać turystyczne konto na Instagramie oraz jak tchnąć nowe życie w zdjęcia i za pomocą angażujących relacji zza kulis promować region, miasto oraz punkt informacji turystycznej. Szkolenie merytoryczne odbyło się w Pałacu i Folwarku w Galinach.

Wizyta zakończyła się rajdem rowerowym Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo na odcinku Stoczek Klasztorny – Lidzbark Warmiński. W jego trakcie Kasia i Maciej Marczewscy wraz z uczestnikami szkolenia mieli szansę nagrać profesjonalne Insta Stories do późniejszego wykorzystania na firmowym Instagramie.

 

Do góry