en
en

Szeroka promocja Polski na Florydzie

W ubiegłym tygodniu na Florydzie odbyło się wiele wydarzeń związanych z promocją Polski, w których aktywnie uczestniczyła Polska Organizacja Turystyczna.

60 milionow.jpg

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają już w tym roku bezpośrednie połączenie z Miami do Warszawy. Pierwszy lot rejsowy zaplanowano na 1 czerwca. Z tej okazji agenci turystyczni z Florydy wzięli udział w prezentacji przygotowanej przez PLL LOT i Polską Organizację Turystyczną.  Dowiedzieli się podczas niej więcej o Polsce, jej atrakcjach turystycznych i dogodnych połączeniach z innymi krajami europejskimi.

Początek lutego to również czas, w którym na Florydę dotarły jednocześnie dwie polskie jednostki odbywające rejsy dookoła świata w związku obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po udziale w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie i odwiedzeniu Kartageny żaglowiec “Dar Młodzieży” zatrzymał się w Fort Lauderdale, a jacht “I love Poland”, inicjowany i finansowany przez Polską Fundację Narodową, zacumował w Miami. W marinie w Miami Polska Fundacja Narodowa zorganizowała strefę polską, w której goście mogli spróbować polskiej kuchni i dowiedzieć się, dlaczego warto przyjechać do naszego kraju.  

Również w Miami odbył się od 7 do 10 lutego „Kongres 60 milionów”, należący do największych polonijnych wydarzeń na świecie. W panelu poświęconym turystyce dyrektor Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku Magdalena Żelazowska i Adrian Kubicki z PLL LOT opowiedzieli o perspektywach rozwoju  ruchu turystycznego między Polska a USA, dzięki wprowadzeniu nowego połączenia lotniczego oraz promocji wypoczynku w Polsce wśród przedstawicieli Polonii. 

 

Do góry