en
en

Szansa na zwiększenie przyjazdów z Danii. Nowe połączenie Billund-Warszawa zainaugurowane

Po 10 latach wspólnych działań Polskich Linii Lotniczych LOT, lotniska Billund oraz regionu, na płycie drugiego największego lotniska Danii wylądował samolot polskiego narodowego przewoźnika.

Billund_warszawa_polaczenie_lot_2018.jpg

Zainaugurowane 2 lipca połączenie Warszawa - Billund jest kolejną już – obok rejsów do Gdańska i Poznania – opcją dotarcia do Polski z Danii. Jednocześnie jest to połączenie najbardziej dostosowane do potrzeb klienta biznesowego. PLL LOT oferuje dwa loty dziennie w robocze dni tygodnia i po jednym w dni weekendowe.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli m.in. Ambasador Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen, przedstawiciel Ambasady RP w Danii, Radca-Minister Artur Soroko, a także Michael Norregaard z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Danii. Ten ostatni z uznaniem obserwuje rosnące wśród firm z południowej Danii zainteresowanie możliwościami inwestycyjnymi w Polsce.

Wśród istotnych inicjatorów nowo otwartego połączenia znalazł się również Legoland – jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Danii, zlokalizowana tuż obok Lotniska Billund. W 2017 roku park rozrywki odwiedziło ponad 30 tys. Polaków. W tym roku są spore szanse na podwojenie liczby gości z naszego kraju.

Polska Organizacja Turystyczna notuje rokroczne zwiększanie się liczby wyjeżdżających do Polski Duńczyków. W pierwszym kwartale 2018 roku wzrost liczby korzystających z naszej bazy noclegowej osób wyniósł 5 proc. a wzrost liczby noclegów aż 9,2 proc.  w stosunku do analogicznego okresu w 2017 roku.

Do góry