en
en
Kontakt

Świętokrzyskie atrakcje promowane na turnieju golfowym w Luksemburgu

W Wielkim Księstwie Luksemburga odbyła się druga edycja turnieju golfowego o „Puchar Ambasadora RP”. Wydarzenie, wraz z Ambasadą RP w Luksemburgu przygotowała Polska Organizacja Turystyczna, która z partnerami promowała atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego i szlak rowerowy Green Velo.

Turniej golfowy o Puchar Ambasadora RP

Turniej golfowy o Puchar Ambasadora RP zorganizowany został po raz pierwszy w 2021 roku jako jedno z wydarzeń w ramach jubileuszu 100-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Luksemburgiem. Turniej spotkał się z uznaniem ze strony członków klubu Golf-Club Grand-Ducal, co potwierdziło zasadność organizowania wydarzeń promocyjnych w tym elitarnym środowisku. Golf-Club Grand-Ducal to książęcy, osiemnastodołkowy klub golfowy zrzeszający prestiżowych członków – przedstawicieli firm, koncernów i agencji nieruchomości, lekarzy, naukowców i prawników z Luksemburga, państwa znanego z zamożności i wysokiego poziomu życia jego mieszkańców.

Dobra renoma zeszłorocznego polskiego turnieju spowodowała, że lista graczy zapełniła się w spektakularnym tempie a liczbę uczestników zwiększono z 60 do 70 osób. Tegoroczny turniej zaskoczył członków i zarząd klubu oryginalnością atrakcji zapewnionych przez Regionalną Organizację Województwa Świętokrzyskiego i organizatorów eventu.

Graczy powitała ustawiona przed siedzibą klubu wystawa fotograficzna przedstawiająca najciekawsze kadry świętokrzyskich atrakcji turystycznych. Na trasie, pomiędzy 9 a 10 dołkiem na gości czekało kolorowe stoisko promocyjne, gdzie golfiści mogli zatrzymać się na chwilę, odpocząć i spróbować polskich przysmaków, a także porozmawiać z przedstawicielami POT, LOT, regionu i Ambasady. Główną atrakcją tegorocznego wydarzenia była świętokrzyska kapsuła z kinem 5D, do której golfiści chętnie zaglądali po zakończeniu gry. Mogli tam odpocząć po sportowych emocjach oglądając filmy prezentujące największe atrakcje Świętokrzyskiego oraz szlak Green Velo.

Galową część wydarzenia rozpoczął występ Krystiana Herby, sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa i ambasadora szlaku Green Velo, który - jak zawsze - zaskoczył gości swoimi odważnymi akrobacjami na rowerze.

Kulminacyjnym punktem turnieju była uroczysta kolacja wydana w restauracji klubu, połączona z wręczeniem nagród dla zwycięzców. Wieczór otworzył Ambasador RP w Luksemburgu Piotr Wojtczak, który zaznaczył, że Turniej o Puchar Ambasadora, poza promocją Polski w obszarze aktywności sportowej i turystycznej podkreślał wolę walki o solidarność i wsparcie dla Ukrainy w trudnych czasach wojny.

Zwycięzcom pierwszego miejsca Ambasada RP w Luksemburgu ofiarowała cenne statuetki stworzone przez słynną w Luksemburgu polską rzeźbiarkę Katarzynę Kot. Jej twórczość inspirowana naturą wielokrotnie nawiązuje do polskiej przyrody a jej talent doceniło wiele znanych osobistości księstwa.

Zwycięzcy turnieju otrzymali też nagrody, dzięki którym będą mogli przekonać się, że Polska jest tak piękna, jak prezentowano ją w czasie turnieju – Prezes Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marcin Piętak wręczył najlepszym golfistom vouchery do wyjątkowych hoteli „Binkowski Resort” oraz „Grand Hotel” w Kielcach. Pobyty w Polsce wspaniale dopełniły ufundowane przez PLL LOT bilety na przeloty z Luksemburga. Funkcjonujące od kilku lat bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa – Luksemburg cieszy się dużą popularnością i jest podstawą dla ZOPOT do promocji Polski w księstwie.  

Drugie miejsca uhonorowane zostały piękną biżuterią z krzemieniem pasiastym występującym wyłącznie w regionie świętokrzyskim, przez co unikalnym w skali światowej. Wśród nagród znalazły się też najlepsze polskie alkohole, kosze z polskimi specjałami a także kilka egzemplarzy przewodnika po zielonych zakątkach Europy, w którym część dotyczącą Polski opisała belgijska blogerka „Au Gout d’Emma”, wielokrotnie wysyłana w podróże prasowe do Polski przez ZOPOT w Brukseli.

Kolacja była też okazją do prezentacji walorów turystycznych województwa. O najstarszych w Europie górach, szlakach rowerowych i pieszych, najstarszym w Polsce klasztorze i innych atrakcjach regionu w zajmujący sposób opowiedziała dyrektor świętokrzyskiej ROT Małgorzata Wilk Grzywna.

Goście skosztowali też wyjątkowego polskiego rarytasu – kawioru z mazurskiej hodowli „Antonius Caviar”, firmy rodzinnej będącej obecnie jedną z czołowych hodowli najwyższej jakości kawioru z jesiotra w Europie. Na pamiątkę każdy z uczestników turnieju otrzymał pakiet folderów promocyjnych, informacje o ofercie golfa w Polsce a także pamiątkowe piłki golfowe z logo Ambasady RP i POT.

Partnerami wydarzenia były Świętokrzyska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.

Do góry