en
en

Świąteczne spotkanie POT w brytyjskiej Izbie Gmin

W Izbie Gmin Parlamentu Wielkiej Brytanii odbyło się wyjątkowe spotkanie świąteczne zorganizowane przez Polską Organizację Turystyczną. Uroczystość otworzył prezes POT Robert Andrzejczyk, który przedstawił największe walory turystyczne naszego kraju.  

londyn_swieta.jpg

Na świąteczne spotkanie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną w brytyjskiej Izbie Gmin zaproszono m.in. przedstawicieli środowisk dyplomatycznych i kół parlamentarnych działających na rzecz wzmocnienia relacji polsko-brytyjskich, członków stowarzyszeń turystycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii, największych touroperatorów, biura turystyczne, a także czołowych przedstawicieli prasy, zarówno branżowej jak i krajowej. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział sto osób. Galę świąteczną poprowadziła Kasia Madera, dziennikarka telewizji BBC o polskich korzeniach.

Uroczystość  rozpoczął prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk, który w swoim przemówieniu przedstawił przede wszystkim walory turystyczne Polski, odwołując się również do ostatnio otrzymanej nagrody Lonely Planet przez miasto Łódź, czy też tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej roku 2019, którą otrzymał Kraków. Prezes w swoim wystąpieniu przybliżył również zalety i atrakcje turystyki wypoczynkowej oraz wiejskiej, która budzi na Wyspach ogromne zainteresowanie.

W części oficjalnej, głos zabrał również Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki oraz dyrektor londyńskiego ośrodka POT Iwona Białobrzycka. Później goście uczestniczyli w bankiecie, podczas którego serwowano dania nawiązujące zarówno do kuchni polskiej jak i brytyjskiej.

Spotkanie świąteczne uwieczniła część artystyczna, podczas której odbyło się unikalne przedstawienie poetycko-malarskie, prowadzone przez czołowego polskiego malarza Rafała Olbińskiego wraz z brytyjskim poetą Janem Lukinsem. Obrazy Olbińskiego stały się natchnieniem dla poety i zainspirowały  go do napisania serii wierszy. Podczas Gali nastąpiła ich uroczysta recytacja.

Niespodzianką dla obecnych była loteria wizytówkowa, w której można było wygrać vouchery na pobyt w Łodzi, bilet lotniczy z Londynu do Warszawy, zaproszenie na kolacje do polskiej restauracji w Londynie, a także obraz Rafała Olbińskiego. Galę uwieńczył koncert muzyki na żywo w wykonaniu polskiego zespołu, który zagrał polskie oraz angielskie kolędy w aranżacji jazzowej.

 

Do góry