en
en
Kontakt

STS POGORIA PROMUJE POLSKĘ W MIĘDZYNARODOWYCH REGATACH THE TALL SHIPS RACES 2024

W Marinie Yacht Park w Gdyni odbył się w dniu dzisiejszym briefing prasowy zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

pogoriapoprawiona1.jpg

Konferencja prasowa poświęcona była wyjątkowemu wydarzeniu – wypłynięciu żaglowca STS Pogoria na prestiżowe regaty The Tall Ships Races 2024, które rozpoczną się w Kłajpedzie. Sama jednostka wyposażona w nowe żagle z logo Polskiej Organizacji Turystycznej będzie reprezentować oraz promować Polskę na wszystkich etapach wyścigu, który zakończy się w Szczecinie 5 sierpnia 2024 r.

Konferencję otworzył Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, który podkreślił znaczenie tego typu wydarzeń dla promocji Polski i Pomorza. Jacek Janowski, Wicedyrektor Departamentu Wsparcia Rozwoju Turystyki Polskiej Organizacji Turystycznej wypowiedział się z kolei na temat wykorzystywania polskich symboli oraz dziedzictwa kulturowego, którym niewątpliwie jest STS Pogoria, w promowaniu Polski na arenie międzynarodowej turystyki. Jak zaznaczył żagle obrandowane logo Polska oraz adresem poland.travel stanowią znakomitą wizytówkę naszego kraju w każdym miejscu, w którym pojawi się STS Pogoria. Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Marta Chełkowska doceniła możliwości współpracy przy tego typu okazjach między organizacjami regionalnymi a Polską Organizacją Turystyczną. Według Prezes Chełkowskiej podobne przedsięwzięcia stwarzają szereg możliwości wieloaspektowej promocji Polski. Na temat wielkiego znaczenia instytucjonalnej i ludzkiej synergii działań wypowiedział się Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Bogusław Witkowski. Zrozumienie i współpraca pozwalają tworzyć niezwykłe projekty służące promocji Polski. Z historią Pogorii i jej możliwościami zapoznali nas z kolei Kapitan STS Pogoria  Przemysław Ziarko oraz przedstawiciele młodej załogi: Zuzanna i Stanisław. Konferencję poprowadziła Jolanta Grus, Kierownik Biura Komunikacji Polskiej Organizacji Turystycznej, która zaakcentowała, że STS Pogoria wyrusza w europejski rejs z Polską rozpostartą na żaglach.

Podczas regat  STS Pogoria odwiedzi porty:

  1. KLAIPĖDA – Lithuania 27.06.2024 – 30.06.2024
  2. HELSINKI – Finland 4.07.2024 – 7.07.2024
  3. TALLINN – Estonia 11.07.2024 - 14.07.2024
  4. TURKU – Finland 18.07.2024 - 21.07.2024
  5. MARIEHAMN - Åland Islands 24.07.2024 - 27.07.2024
  6. SZCZECIN – Poland 2.08.2024 - 5.08.2024

Po zakończeniu The Tall Ships Races żaglowiec będzie płynął w kierunku Morza Śródziemnego, odwiedzając takie porty jak: Bremerhaven, Cherbourg, Cascais, Malaga, Nicea, Genua i do końca roku będzie żeglował po akwenie Morza Śródziemnego.

Dodatkowo, wypłynięcie jednostki stanowi część obchodów 100-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego, co nadaje mu szczególną rangę i podkreśla wieloletnie tradycje oraz osiągnięcia polskiego żeglarstwa. Jest to także doskonała okazja podkreślenia Jubileuszu 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Do góry