en
en

Ewa Farna zaprasza Czechów do Polski

Na tegorocznych targach HOLIDAY WORLD 2017 w Pradze do Polski zapraszała Ewa Farna, wokalistka rozpoznawalna nie tylko w Polsce ale także w Czechach. Śpiewająca zarówno w języku polskim i czeskim piosenkarka jest w Czechach bardzo popularna kojarzona z Polską.
Czytaj więcej

Turystyczne Oskary rozdane!

Wyjątkowe miejsca na mapie turystycznej Polski zostały uhonorowane zaszczytnym certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2016 roku. Uroczystość odbyła się 17 lutego br. podczas targów Tour Salon w Poznaniu.
Czytaj więcej

Rozpoczęły się targi Tour Salon w Poznaniu

Targi Tour Salon w Poznaniu dziś otworzyły swoje podwoje. Uroczystość otwarcia odbyła się z udziałem przedstawicieli sejmu, senatu, samorządu terytorialnego, instytucji związanych z turystyką oraz szeroko reprezentowanej branży turystycznej. Obecny na otwarciu p.o prezesa POT Bartłomiej Walas podkreślił znaczenie poznańskich targów w promowaniu polskiej ofert turystycznej oraz skutecznych narzędzi sprzedaży.
Czytaj więcej

L’OBS” o Gdańsku

„Retour à Gdansk” – czyli Powrót do Gdańska, tak François Reynaert zatytułował swój reportaż o Gdańsku, który został opublikowany w ostatnim wydaniu L’OBS, w rubryce „Tendances” - Tendencje. Wartość reklamowa jednej strony w tym tytule wynosi 39 960 euro. Tygodnik wydawany jest w nakładzie 401 087 egzemplarzy, co przekłada sie na 2 128 000 czytelników.
Czytaj więcej

Spotkanie Wysokiego Szczebla ministrów ds. turystyki Grupy V4

Polska jako kraj sprawujący aktualnie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej zorganizowała w roku 2017 spotkanie wysokiego szczebla przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Republiki Czeskiej, Węgierskiej Agencji Turystyki oraz Ministerstwa Transportu i Budownictwa Republiki Słowackiej.
Czytaj więcej

Polska na wieczorze przemysłu spotkań Meeting Matters w Brukseli

Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli uczestniczył w drugiej edycji wydarzenia dla stowarzyszeń i organizatorów Incentive, kongresów i konferencji pt. Meeting Matters. Konwencja spotkania zakłada rozmowy indywidualne, wykłady i warsztaty odbywające się w wyjątkowym kadrze jednego z najpiękniejszych pałaców Brukseli Val Duchesse, będącego na codzień własnością prywatną.
Czytaj więcej

Wspólna promocja krajów Grupy V4

Pierwszy dzień spotkania krajów V4 poświęcony turystyce zakończył się podpisaniem przez przedstawicieli narodowych organizacji turystycznych czy właściwych podmiotów wspólnego planu marketingowego na 2107 rok.
Czytaj więcej

Ewa Farna będzie promowała Polskę w Czechach

16 lutego rozpoczynają się największe międzynarodowe targi turystyczne w Czechach. HOLIDAY WORLD 2017 w Pradze to najważniejsza impreza turystyczna w Europie Środkowo-Wschodniej.Tegoroczna, 26 edycja odbywa się równolegle z 11 edycją tragów Top Gastro & Hotel (HORECA). W tym roku w ramach polskiej prezentacji pojawi się rozpoznawalna w Czechach ale kojarzona z Polską piosenkarka Ewa Farna.
Czytaj więcej

Gdańsk na podium!

Gdańsk odniósł ogromny sukces i to w debiucie! W głosowaniu, w konkursie European Best Destination, miasto zajęło 3 miejsce. Wyprzedziły je jedynie Porto (zwycięzca) i Mediolan. Warto dodać, że jeszcze nigdy miasto startujące w konkursie po raz pierwszy, nie zajęło miejsca na podium.
Czytaj więcej

Nowinki technologiczne, konkursy oraz rozstrzygnięcie najważniejszych konkursów w Poznaniu

17 lutego rozocznie się kolejna edycja targów turystycznych TOUR SALON 2017. Będą propozycje wyjazdów w Polsce, a szczególnie do Lubelskiego – Regionu Partnerskiego TOUR SALONU 2017. Szlaki rowerowe, kajakowe, konne, szkółki jeździeckie, przystanie żeglarskie, stanice kajakowe, parki linowe czy rodzinne parki rozrywki oddają klimat sloganowi reklamowemu „LUBELSKIE – smakuj życie!”.
Czytaj więcej

Zapraszamy na konferencję prasową

W Europie konkurenci, ale gdy chodzi o kraje dalekie potrafią połączyć siły! Zapraszamy na konferencję prasową przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, która odbędzie się 15 lutego w Hotelu Sheraton (sala Boardroom) w Warszawie o godz. 11.00.
Czytaj więcej

Analiza podaży turystyki zdrowotnej w Polsce

Zwiększające się zainteresowanie turystyką zdrowotną jest uznawane za jedno z najważniejszych zjawisk występujących na rynku usług turystycznych. Pojęcie turystyki zdrowotnej rozumiane jest jako ogół stosunków i zjawisk wynikających z pobytu i podróży osób, dla których głównym motywem i celem dominującym jest leczenie, poprawa lub zachowanie zdrowia.
Czytaj więcej

Promocja szlaku Green Velo w Holandii

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie, wspólnie z regionalnymi organizacjami turystycznymi z Województw: Świętokrzyskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Podlaskiego, Lubelskiego oraz Podkarpackiego promował turystykę aktywną podczas zakończonych w ten weekend targów Fiets en Wandelbeurs (rowery i wędrówki), które odbywały się w Utrechcie.
Czytaj więcej

Program Błękitna Flaga

10 lutego br. odbyło się posiedzenie Jury nt. Krajowego Programu Błękitna Flaga w Gdyni. W skład Jury weszli przedstawiciele: Urzędów Morskich w Gdyni, Słupsku, Szczecinie oraz wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie oraz Polskiego Związku Żeglarstwa. Przewodniczącym Jury był Jarosław Szczygieł z Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Polską Organizację Turystyczną reprezentowała  Liliana Waszczuk.
Czytaj więcej

Promocja polskiej kultury

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu wziął udział w przygotowaniu wyjątkowego koncertu, który odbył się 11 lutego br. w zabytkowej przepięknej „złotej” sali wiedeńskiego Musikverein. Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zgromadził liczną publiczność i był okazją do prezentacji polskiej kultury.
Czytaj więcej

Holenderska branża zwiększa sprzedaż polskiej oferty

Rok 2016 okazał się bardzo dobry dla rozwoju kontaktów branżowych pomiędzy Polską i Holandią. Już w połowie roku, wiodący touroperator TUI Nederland poszerzył swoją ofertę hotelową i wycieczkową w stolicy Małopolski. Jest to efekt współpracy z ZOPOT Amsterdam i Urzędem Miasta Krakowa, które wsparły poszukiwania nowych partnerów branżowych i sfinansowały wybrane elementy pobytu dyrekcji TUI w Krakowie.
Czytaj więcej

Turystyka zimowa w Polsce 2016/2017. Raport z badań

Z danych zebranych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że na bieżący sezon - zimę 2016/2017 - wyjazd zaplanowało zaledwie 11% badanych. W ubiegłym sezonie zimowym (2015/2016) w wyjeździe w celach turystycznych obejmującym co najmniej 1 nocleg wzięło udział 15% Polaków.
Czytaj więcej
Do góry