en
en

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej w Sankt Petersburgu

W Sankt Petersburgu przy współpracy Polskiej Organizacji Turystycznej i jej ośrodka w Moskwie z Konsulatem Generalnym RP w Sankt Petersburgu odbyło się spotkanie z przedstawicielami tamtejszych biur podróży. Udział w spotkaniu wzięli również przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych LOT oraz centrum wizowego VFS Global.

sankt petersburg.jpg

Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem miejscowych biur podróży. Udział w spotkaniu wzięło niespełna 50 firm branży turystycznej. Uczestników spotkania przywitał Konsul Generalny Andrzej Chodkiewicz, a przedstawiciele Zagranicznego Ośrodka POT w Moskwie przeprowadzili prezentacje dotyczącą walorów turystycznych Polski oraz oferty medycznej i prozdrowotnej.

W dalszej kolejności odbyła się prelekcja PLL LOT dotyczą możliwych wariantów podróży do Polski oraz Konsula Krzysztofa Kierdzika i przedstawicieli centrum wizowego VFS Global  wyjaśniająca zgromadzonym procedury uzyskania wizy Schengen umożliwiającej pobyt na terytorium RP.

Przedstawiciele rosyjskich biur pytali m.in. o kontakty do polskich tour operatorów gotowych do nawiązania współpracy, warianty możliwych ofert turystyki medycznej i zdrowotnej, termin wdrożenia kalendarza imprez i eventów w Polsce, dostępność informacji turystycznej w języku rosyjskim czy zwiększenie liczby połączeń lotniczych do miast polskich oraz o możliwość obniżenia ceny przelotu.

Podczas spotkania uczestnikom zostały przekazane materiały i publikacje promocyjne.

 

Do góry