en
en

Spodziewany wzrost przyjazdów turystycznych z Austrii

W pierwszych dniach kwietnia Włodzimierz Szeląg, dyrektor Zagranicznego Ośrodka w Wiedniu uczestniczył w serii roboczych spotkań z przedstawicielami branży turystycznej Górnej Austrii. W toku rozmów dokonano szeregu ustaleń, które przyczynią się do wzrostu zainteresowania turystów z tego regionu pobytami wypoczynkowymi w Polsce, usprawnią sprzedaż ofert biur podróży oraz komunikacyjnie zbliżą do siebie oba kraje.

Spotkanie z dyrektorem lotniska w Linzu Gerhardem Kunesch, dotyczyło uruchomienia nowych połączeń lotniczych z Linzu do Polski. Ważnym punktem były przygotowania do otwarcia nowej linii z Linzu do Heringsdorf – Świnoujście. Połączenie będzie obsługiwać turystów, którzy wykupili pobyty nad Bałtykiem za pośrednictwem biura EUROTURS z Kutzbuhel. Ośrodek współpracuje przy przygotowaniu tej ciekawej oferty urlopowej. Z Felixem Königiem, prezesem biura Reisewelt poczynione zostały ustalenia w sprawie rozbudowania oferty wyjazdów do Polski. Reisewelt rozszerza z roku na rok swoją ofertę, a w bieżącym roku jest zainteresowane zorganizowaniem dodatkowego wyjazdu dla grupy VIP z Linzu do Polski. Wprowadzeniu do sprzedaży pakietu przewidzianego na bieżący rok, opracowanego wspólnie z ZO POT Wiedeń, służyły rozmowy z prezesem biura podróży Sabtours Carlem Raml. Ustalono szczegółowy program przygotowania i organizacji podróży informacyjnej dla szefów klubów seniora z Górnej Austrii. Celem wyjazdu będzie prezentacja atrakcji turystyki poprzemysłowej na śląsku.

Doprecyzowano program wyjazdu grupy VIP przemysłu z Górnej Austrii przewidzianego na jesień tego roku, organizowanego przez Mader Reisen. Postęp przygotowań przedstawił Werner Maderem. Z kolei zaawansowanie czynności związanych z organizacją w tym roku podróży studyjnej na Warmię i Mazury było przedmiotem rozmów z Robertem Steinerem i Robertem Riedlem, szefami sekcji „Biura podróży” i „Przedsiębiorstwa autokarowe” w Izbie Gospodarczej Górnej Austrii. Na tematyce organizacji wyjazdów grupowych i indywidualnych do Katowic i Ostrawy i dalszego poszerzania ofert wyjazdów do Polski, skupiono się w trakcie spotkania z prezesem biura Fischer Reisen. Ustalenia dotyczące programu pobytu w Krakowie planowanego w najbliższym czasie, doprecyzowano podczas spotkania z Josefem Stockingerem, prezesem firmy ubezpieczeniowej Oberösterreichische Versicherung AG. Wszyscy partnerzy Zagranicznego Ośrodka POT otrzymali zestaw materiałów promocyjnych wraz z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Do góry