en
en

Silna marka Polski na targach FERIE FOR ALLE 2018

W Herning na Jutlandii odbyła się 21. edycja międzynarodowych targów turystycznych FERIE FOR ALLE 2018. Polska ma już w tej imprezie wypracowaną silną markę.

targi_ferieforalle_2018_sztokholm2.jpg

W organizowanym w MCH Messecenter wydarzeniu, tegorocznymi partnerami Polskiej Organizacji Turystycznej były Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, z którą Jutlandia ma bezpośrednie połączenie lotnicze, Hotel & SPA Trzy Wyspy ze Świnoujścia, wpasowujący się doskonale w smaki skandynawskie oraz coraz bardziej rozpoznawalne w Danii Uzdrowisko Świnoujście, promujące pobyty medyczne.

Na osobnej hali golfowej pojawił się polski akcent w postaci silnej grupy z Regionu Pomorza Zachodniego - pól golfowych Amber Baltic, Binowo Park i Modry Las.

FERIE FOR ALLE 2018 zanotowały rekordową liczbę odwiedzających. Na targi przybyło ponad 60,5 tys. osób, czyli o ok. 1,5 tys. więcej, niż przed rokiem. Na imprezie zaprezentowało się 1215 wystawców reprezentujących destynacje z całego świata, caravaning oraz golf, którym dedykowano jak co roku osobne hale wystawiennicze.

 FERIE FOR ALLE jako nieliczne z imprez targowych oferują również bezpośredni kontakt z największymi biurami i przewoźnikami w Danii, umożliwiając odwiedzającym zakup interesujących ofert  turystycznych podczas tego wydarzenia.

Lotnisko w Billund (koło Legolandu) oferuje m.in. bezpośrednie połaczenia z Gdańskiem, Poznaniem i Warszawa. Do kierunki, które również  były promowane w ramach polskiego stoiska. Nowe połączenia od 2 lipca otworzą Polskie Linie Lotnicze LOT, które  zaprezentowały się na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej.

Stoisko polskie, tradycyjnie już na tych targach, występuje w towarzystwie czeskich sąsiadów, co jest bardzo pozytywnie odbierane przez jutlandzkich Duńczyków, podróżujących samochodami i kamperami na południe Europy. Dzięki wspólnemu projektowi możemy uzyskać lepsze wyniki działań wizualnych przy niższych kosztach realizacji na jednego partnera.

W tym roku postanowiliśmy połączyć siły i zaprezentować, oprócz tradycyjnych atrakcji, także szlaki piwne. Na degustację polskiego piwa zaprosił Duńczyków Browar Fortuna oraz Browar Grodzisk, które w ramach dobrej współpracy z Ambasadą RP w Kopenhadze, bezpłatnie wyposażyły stoisko w trunki do degustacji.

 

Do góry