en
en
Kontakt

Sesja UNESCO to także wydarzenia towarzyszące

41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO to nie tylko oficjalne spotkania uczestników z całego świata w ICE Kraków. To także szereg wydarzeń w przestrzeni miasta. Od piątku, 30 czerwca można oglądać przy pl. Wszystkich Świętych wystawę, nawiązującą do obecności Krakowa na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.

3 lipca, została zainaugurowana Aleja Kongresowa. To pomysł na upamiętnienie 41. Kongresu UNESCO. Wzdłuż ul. Monte Cassino, po każdym międzynarodowym kongresie, zostanie zasadzony platan klonowy. Pierwsze z drzew zasadzi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. – Chcemy pokazać, że UNESCO nie jest tylko dziedzictwem materialnym i niematerialnym, ale również dziedzictwem natury – mówi Robert Piaskowski, zastępca dyrektora ds. programowych Krakowskiego Biura Festiwalowego.

W poniedziałek 3 lipca został także otwarty Ogród Nadziei. Składają się na niego cztery rzeźby (Rozdarcie, Eksplozja, Nadzieja, Totem), podarowane miastu przez Hedvę Ser – artystkę UNESCO na Rzecz Pokoju. Rzeźby tworzą cykl, będący w zamierzeniu autorki symboliczną interpretacją losów społeczności żydowskiej w Polsce. Ogród Nadziei znajduje się przy Bulwarze Kurlandzkim, u wylotu al. Daszyńskiego.

Źródło: Urząd Miasta Krakowa

Do góry