en
en

Rząd uruchamia preferencyjne pożyczki dla branży turystycznej

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło na początku listopada kolejną transzę wsparcia dla branży turystycznej w Polsce Wschodniej.

fundusze miir.jpg

Instrument „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka” to preferencyjne pożyczki przeznaczone dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą lub chcą rozpocząć działalność w branży turystycznej w jednym z pięciu województw: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim lub świętokrzyskim. Pożyczki mają pomóc w poszerzeniu i podniesieniu jakości oferty turystycznej makroregionu.

Instrument o budżecie 200 mln zł jest finansowany ze środków, których dysponentem jest Minister Inwestycji i Rozwoju. Wsparcie w formie pożyczek (Pożyczka na rozwój Turystyki) jest oferowane przez instytucje finansujące wybrane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Pożyczki udzielane są już od roku i skorzystało z nich już ponad 100 przedsiębiorców. Wraz z obecną transzą Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało nowe zasady udzielania wsparcia. Tak, by warunki finansowania i spłaty były jeszcze bardziej atrakcyjne i dopasowane do potrzeb branży turystycznej.

Do głównych zmian należy obniżenie poziomu oprocentowania (max 1,85%) i brak wymogu posiadania siedziby na terenie Polski Wschodniej – wystarczy, że będzie tam zlokalizowana sama inwestycja.  

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Do góry