en
en
Kontakt

Rusza XXI edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna nabór do XXI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Do 20 września potrwa etap regionalny, zaś laureatów poznamy w połowie listopada 2024 roku podczas uroczystej gali.

Polska Organizacja Turystyczna wraz z regionalnymi organizacjami turystycznymi od wielu lat realizują konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny, którego celem jest podnoszenie jakości oraz konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie atrakcyjnych i innowacyjnych  produktów turystycznych. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Podnosi rangę produktu turystycznego,  wzmacnia jego pozycję w ofertach dla klientów, dzięki czemu dany produkt staje się rozpoznawalny w całym kraju, a nawet za granicą.

certikat dobry1.jpg

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym, które należą do jednej z następujących kategorii: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

W 2023 roku obchodziliśmy 20-lecie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny, w ramach którego przyznawane są Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. To szczególne wyróżnienie otrzymują wyjątkowe atrakcje turystyczne w Polsce, które odznaczają się  jakością, profesjonalizmem zarządzania usługami i wysokim poziomem obsługi turystów. Cieszę się, że z roku na rok atrakcji takich w naszym kraju przybywa. Jako Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej mogę z dumą powiedzieć, że obecnie jesteśmy nie tylko w europejskiej, ale wręcz światowej czołówce, jeżeli chodzi o atrakcyjność oraz przystępność produktu turystycznego – Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej .

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne będą objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości 250 tys. złotych. O dotychczasowych laureatach konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej można przeczytać na Narodowym Portalu Turystycznym:

Więcej na: https://www.polska.travel/najlepsze-produkty-turystyczne-certyfikaty-pot/

Etapy konkursu:

  1. Etap I - regionalny –  termin przyjmowania zgłoszeń od ROT-ów przez POT drogą on-line – 20.09.2024 godz. 00.00
  2. Etap II – ogólnopolski – od 21.09.2024 do 18.10.2024
  3. Gala wręczenia Certyfikatów POT – 19.11.2024

Powyższe terminy w uzasadnionych przypadkach mogą zostać zmienione.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs

 

 

           

 

Do góry