en
en

Rozpoczęły się regaty Tall Ships Races 2018!

Jedna z najbardziej widowiskowych imprez żeglarskich w Europie – Tall Ship Races 2018 odbywa się właśnie na wodach Morzach Północnego.

tall_ships_races_2018.jpg

Żaglowce przebywają obecnie w porcie w Esbjerg. Są wśród nich także polskie jednostki m.in. Dar Szczecina, Fryderyk Chopin, Pogoria, Zawisza Czarny, Generał Zaruski, czy  Wodnik II.

W wydarzeniach w Esbjerg bierze udział Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie, przy aktywnym wsparciu Ambasady RP w Kopenhadze. W duńskim porcie zbudowano polskie stoisko informacyjne, z szeroką gamą materiałów promocyjnych, gadżetów oraz drobnych pamiątek z naszego kraju.

Trasa tegorocznej imprezy przebiega pomiędzy Sunderland w Wielkiej Brytanii, Esbjerg w Danii oraz Stavanger w Norwegii.  Portem finałowym jest Harlingen w Holandii, do którego uczestnicy dopłyną 3 sierpnia.  

Jak co roku zlot najpiękniejszych i największych żaglowców połączony z regatami oraz imprezami okolicznościowymi cieszy się dużym zainteresowaniem i przyciąga tysiące turystów do europejskich portów.

Warto wspomnieć, że finał regat The Tall Ships Races w 2021 r. odbędzie się w Szczecinie. Będzie to już czwarty Zlot Wielkich Żaglowców w tym miescie, poprzednie odbyły się w 2007, 2013 oraz 2017 roku.

Do góry