en
en

Rosyjskie blogerki na Festiwalu "Europa na widelcu"

Nika Ganicz - bardzo popularna blogerka kulinarna, prowadząca telewizyjny program Kuchnia TV i autorka przewodników po najlepszych restauracjach w wybranych miastach Europy, a także Natalia Sokolovskaya - lajfstajlowa blogerka, były uczestniczkami Festiwalu Europa na Widelcu, który odbył się od 29 maja do 2 czerwca we Wrocławiu. Do Polski rosyjskie influencerki przyjechały na zaproszenie POT.

rosja-blogerki.jpg

W trakcie pobytu w Polsce blogerki miały okazję spotkać się ze Zbigniewem Koźlikiem - Członkiem Kapituły Szlaku Kulinarnego Smaki Dolnego Śląska, skosztować smacznych, polskich jabłek w Maciejowym Sadzie, a także zwiedzić Winnicę Jaworek. Głównym punktem programu był udział w biesiadzie na wrocławskim rynku, gdzie zaproszone przez POT influencerki mogły spróbować różnych dań i wyrobów regionalnych.

Pierwsze efekty wizyty można zobaczyć już na profilach blogerek na Instagramie: https://www.instagram.com/stories/highlights/17992850671229227/ i https://www.instagram.com/stories/highlights/18053293126101187/

Turystyka kulinarna to jeden z tematów przewodnich działań promocyjnych realizowanych na rosyjskim rynku w 2019 roku. W tym roku ZOPOT Moskwa zaplanował również realizację kilku filmów dla rosyjskich kanałów tematycznych (Moja Planeta, EDA, Kuchnia TV), a także podróże studyjne i prasowe do wybranych miast i regionów Polski. Głównym tematem jest oczywiście tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej dla Krakowa, ale w swoich działaniach chcemy  pokazać różnorodność polskiej kuchni i promować szlaki kulinarne.

Obecna podróż została zorganizowana przez Zagraniczny Ośrodek POT w Moskwie w ścisłej współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną

Do góry