en
en

Rodzinna podróż studyjna do Krakowa i Zakopanego

Turystyka rodzinna to motyw przewodni podróży prasowej, którą Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała dla dziennikarki z Irlandii Północnej. 

podroz_irlandia.jpg

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej północnoirlandzka dziennikarka Helen McGurk odwiedziła Polskę w terminie od 12 do 19 lutego. McGurk to autorka pracująca dla jednego z najważniejszych i najstarszych tytułów w Irlandii Północnej – The News Letter. Dziennikarka przyjechała do Polski, by napisać materiał o atrakcjach turystycznych Krakowa oraz Zakopanego z perspektywy turystyki rodzinnej.

Autorce The News Letter towarzyszyło dwoje małych dzieci w wieku 8 i 10 lat, a program podróży został starannie opracowany przez POT w taki sposób, aby cała rodzina mogła w nim wziąć aktywny udział. Plan wizyty obejmował krótki, dwudniowy pobyt w Krakowie, oraz dłuższy, pięciodniowy, w Zakopanem.

W trakcie odwiedzin Zimowej Stolicy Polski, McGurk wraz z dziećmi miała okazję wziąć udział w Karnawale Góralskim. Szczególnie pozytywne wrażenie zrobił na rodzinie paradny przejazd kapel i zaproszonych gości zaprzęgami konnymi przez Bukowinę Tatrzańską, konkurs grup kolędniczych, a także konkurs tańca zbójnickiego i popis par tanecznych. Gościom z Irlandii Północnej podobał się również wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i Gubałówkę oraz zwiedzanie Muzeum Oscypka.

Promocja turystyki rodzinnej to jeden z aspektów strategii marketingowej realizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie. Partnerem podróży prasowej na południe Polski była Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Urząd Miasta Krakowa.

 

Do góry