en
en

„Rekonstrukcje historyczne jako produkt turystyczny” – konferencja naukowo-branżowa w Zamościu

Miasto Zamość, Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Polska Organizacja Turystyczna zapraszają na pierwszą konferencję naukowo-branżową „Rekonstrukcje historyczne jako produkt turystyczny”. Jest ona częścią obchodów Szturmu Twierdzy Zamość, które odbędą się w dniach 31 maja-2 czerwca br.

Konferencja zaplanowana jest na piątek 31 maja. Rozpocznie się o godz. 14.00 w sali Consulatus zamojskiego Ratusza, gdzie gości przywitają Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Piotr Zając, zastępca prezydenta Miasta Zamość oraz dr hab. Andrzej Bonusiak, dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas konferencji zostaną zaprezentowane zagadnienia związane z walorami kultury, historii i tradycji narodowej w kontekście turystyki historycznej oraz z zachodzącymi zjawiskami kreowania produktów turystycznych tj. powstawania licznych wydarzeń rekonstrukcyjnych czy inscenizacji historycznych w Polsce. Będzie można wysłuchać wykładów zarówno przedstawicieli branży jak i naukowców. Konferencję zakończy panel dyskusyjny, który poprowadzi dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej POT, Jacek Janowski.

Wydarzenie zakończy się o godzinie 18.15, natomiast o 20.00 będzie można wziąć udział w otwarciu Szturmu Twierdzy Zamość, połączonym z koncertem zespołu PERCIVAL i FIRESHOW.

Program konferencji

fot. Beata Adamczyk, Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne

Do góry