en
en

Rada POT zaopiniowała Marka Olszewskiego na prezesa POT

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej pozytywnie zaopiniowała Marka Olszewskiego zarekomendowanego do objęcia stanowiska prezesa POT przez Ministra Witolda Bańkę. Minister, zgodnie z ustawą, wystąpił o opinię do Rady POT.

W spotkaniu Rady, 10 marca wziął udział Minister Witold Bańka, który podkreślił, że w najbliższym czasie POT czeka sporo wyzwań i zmian także w kontekście nowelizacji ustawy, która ma wzmocnić organizację zarówno w kontekście turystyki krajowej jak i zagranicznej. Z kolei obecny na spotkaniu Marek Olszewski zapowiedział działania mające zintegrować  branżę poprzez włączenie w działalność promocyjną i marketingową podmioty gospodarcze.

Marek Olszewski to menedżer z 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarsko-turystycznej. Karierę zawodową budował zarządzając licznymi podmiotami sektora turystyki uzdrowiskowo-wypoczynkowej. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora w kompleksie SANDRA SPA z siedzibą w Pogorzelicy. Wcześniej był m.in. dyrektorem Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu oraz prezesem Uzdrowiska Kołobrzeg S.A. W przeszłości szef uzdrowiska w Świeradowie Zdroju oraz dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego - „Uzdrowisko Kamień Pomorski”. Prowadził też własną działalność związaną z rynkiem usług turystycznych oraz współpracował m.in. z biurem podróży "Sports-Tourist”.

Marek Olszewski jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma na koncie liczne szkolenia, kursy, sesje strategiczne z zakresu zarządzania uzdrowiskami i hotelami. Posiada uprawnienia pilota wycieczek.

Do góry