en
en
Kontakt
45678

Punkt Informacji Turystycznej w Brennej - organizator konkursów, gier terenowych i koordynator obserwatorium

Wizyta w Punkcie Informacji Turystycznej w Brennej to świetna okazja do wzięcia udziału w licznych grach terenowych i zabawach. Prowadzi rezerwacje do jednego z nielicznych w Polsce Obserwatorium Nietoperzy oraz organizuje Nocne Warsztaty z nietoperzami. PIT w Brennej jest laureatem Konkursu POT Na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej, który zajął I miejsce w kategorii 2 gwiazdek standardu (obsługi stacjonarnej i cyfrowej) turystów krajowych i zagranicznych.

gry terenowe po gminie Brenna 1170_585.JPG

Tutaj każdy turysta otrzyma informacje na temat atrakcji turystycznych gminy Brenna i okolic, wydarzeń odbywających się w regionie oraz bazy noclegowej i gastronomicznej. Zaopatrzy się w mapy i przewodniki, a także zakupi unikatowe pamiątki m.in. breńskie herbaty, książeczki do zbierania: Odznaki Turystycznej Gminy Brenna, Górskiej Odznaki Turystycznej, Znaczki Turystyczne czy naklejki Wander Card. Punkt Informacji Turystycznej znajduje się w centrum i dostosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych. Dla miłośników górskich wypraw przygotowane są piesze wycieczki z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach gminy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się Nocne Warsztaty z nietoperzami. Po zmroku prowadzone są obserwacje oraz nasłuchiwanie za pomocą detektorów ultradźwiękowych nietoperzy, które wylatują z dziennych kryjówek. Dla miłośników górskich wypraw przygotowano piesze wycieczki z przewodnikiem po najpiękniejszych zakątkach gminy.

Zespół informacji turystycznej tworzy świetne materiały promocyjne w postaci folderów, map i plakatów z myślą o najbardziej wymagających turystach. Aktywna jest też działalność w mediach społecznościowych. 

Oferowane usługi dla turystów:

  • doradztwo w wyborze optymalnych szlaków turystycznych, rowerowych, bazy noclegowej, gastronomicznej, sportowej oraz rekreacyjnej. Odwiedzający otrzymują wskazówki, jak ciekawie spędzić czas w gminie Brenna oraz w regionie w zależności od indywidualnych zainteresowań.
  • pośrednictwo w wyszukiwaniu noclegów oraz dystrybucja materiałów informacyjnych. 
  • sprzedaż map turystycznych, przewodników, pocztówek i oryginalnych pamiątek z gminy Brenna według własnej grafiki. 
  • obsługa turystów, kontaktujących się drogą telefoniczną, mailową oraz za pomocą fanpage'a gminy Brenna. Wysyłanie wiadomości o nadchodzących imprezach, o nowych atrakcjach oraz ciekawostkach dotyczących gminy Brenna do: osób wpisanych na listę mailingową, do Beskidzkiej 5, prasy, telewizji, radia, przewodników działających na terenie województwa śląskiego, oddziałów PTTK województwa śląskiego, Informacji Turystycznych w innych regionach, bazy noclegowej, gastronomicznej, itp. 
  • udostępnienie ogólnodostępnego stanowiska komputerowego z dostępem do Internetu oraz pomoc w razie występujących problemów (pomoc w wypełnianiu dokumentów czy też w przepisywaniu dokumentów). 
  • weryfikacja Odznaki Turystycznej Gminy Brenna (złota, srebrna, dziecięca). Odznakę zdobywa się poprzez odwiedzanie atrakcji gminy Brenna oraz wędrówkę wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Rodzaj odznaki uzależniony jest od liczby zdobytych punktów.
  • jako jedyne w kraju prowadzi rezerwacje terminów odwiedzenia Obserwatorium Nietoperzy. 

Laureat konkursu współorganizuje liczne imprezy sportowe i turystyczno-rekreacyjne jak np. Lato w obiektywie, Bliżej Natury i Zwierząt. Prowadzi aktywną współpracę z ŚOT, Euroregionem Śląska Cieszyńskiego, Nadleśnictwem Ustroń. 

Więcej szczegółów znajduje się na http://www.brenna.org.pl, https://www.facebook.com/brenna.gmina

Do góry