en
en
Kontakt

Przyjazdy w celach religijnych to także turystyka

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski objął patronatem I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. Kongres obradował będzie od 8 do 12 listopada w Krakowie. Udział w wydarzeniu zadeklarował J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz.

W ocenie POT turystyka religijna i pielgrzymkowa,oprócz wymiaru duchowego ma również wartość w promocji wizerunkowej i turystycznej dla regionu i całego kraju. Jako element turystyki kulturowej stwarza także możliwość poznania bogactwa kulturowego i historycznego kraju.

Organizatorzy kongresu odwołując się do chrześcijańskich tradycji, pragną podnieść znaczenie Krakowa i Małopolski, jako jednego z ważnych miejsc dla międzynarodowej turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku Małopolska jest celem milionów pielgrzymów i turystów religijnych. 

Pomysłodawczyni kongresu Dominika Krzych z biura Ernesto Travel podkreśla, że obecnie nie ma podobnego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej, a krakowski kongres będzie dobrym przygotowaniem do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej. – Uczestniczyliśmy w wielu tego typu kongresach i konferencjach i tym razem chcemy zaprosić do Krakowa i Małopolski grupę kilkuset zainteresowanych specjalistów, touroperatorów, kontrahentów, księży i innych organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej między innymi koordynatorów diecezjalnych, szefów fundacji i kongregacji – stwierdza Dominika Krzych.

Kongres obradował będzie od 8 do 12 listopada 2017 r. w Krakowie. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli między innymi J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz oraz Witold Bańka Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o Kongresie na stronach internetowych: www.kktrp.pl, www.ICoRTap.com. Szczegółowe informacje można także uzyskać bezpośrednio u organizatorów, wysyłając pytania na adres ernesto@icortap.com

Do góry