en
en

Przedsiębiorcy turystyczni z Austrii na Pomorzu Zachodnim

Po raz szósty wiedeński ośrodek POT zorganizował fam trip dla grupy przedsiębiorców turystycznych z Austrii.

IMG_6279.JPG

Dwunastoosobowa grupa przedstawicieli Izby Gospodarczej Górnej Austrii z Linz, prezesów biur podróży i dyrektorów wydziałów, której towarzyszył konsul generalny w Linzu prof. Christian Hofer, od 6 do 9 czerwca przebywała na Zachodnim Pomorzu. Program prezentujący austriackim partnerom ofertę noclegową i gastronomiczną w powiązaniu z bogatym kalendarzem imprez kulturalnych, przygotowany został przez ośrodek POT w Wiedniu we współpracy z Zachodniopomorską Organizacją Turystyczną. Wypełniły go m.in. atrakcje powiązane z tegorocznymi Dniami Morza – Sail Szczecin 2018, tłumnie obchodzonymi na Wałach Chrobrego i Łasztowni.

Potencjał turystyczny miasta został wysoko oceniony przez austriackich menedżerów organizujących wyjazdy grupowe dla turystów z Górnej Austrii. Spośród imprez kulturalnych wyjątkowo wysoką notę zyskała propozycja dla melomanów. Wrażenie zrobił gmach i wnętrza Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, zaprojektowanej przez barcelońską pracownię Estudio Barozzi Veiga. Obiektu wielokrotnie nagradzanego w konkursach architektonicznych. Niezapomniane odczucia pozostawiła  interpretacja monumentalnej IX Symfonii Bethowena w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie i Chóru Akademickiego im. profesora Jana Szyrockiego. W opinii austriackich gości, repertuar szczecińskiej filharmonii powinien być stałym punktem ofert przyjazdowych województwa zachodniopomorskiego i jego stolicy.

Trasa programu podróży po regionie obejmowała także między innymi zwiedzanie Kołobrzegu, Międzyzdrojów, Międzywodzia, Świnoujścia oraz skansenu Osady Wikingów. Istotne znaczenie miała wizyta w polskiej części granicznej wyspy Uznam, która kojarzona jest na rynku austriackim wyłącznie z Meklemburgią Pomeranią.

Po zakończeniu podróży na ręce dyrektora ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierza Szeląga, jej uczestnicy złożyli oficjalne podziękowanie za  zorganizowanie kolejnej fam. Przynoszą one wymierne efekty, czego przykładem jest oferta lotów czarterowych z Linzu, Grazu i Wiednia do Herignsdorf/Swinoujście, którą realizuje największy touroperator na rynku austriackim, biuro Euroturs.

Do góry