en
en

Promujemy polskie atrakcje turystyczne w Austrii

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu zorganizował  22- 25 marca br. w ramach imprezy „Frei Sein – Freizeit- und Reiseshow” stoisko informacyjne na Dworcu Głównym w Zurychu. Według informacji organizatora, firmy Event Station GmbH z Zurychu, frekwencja gości na dworcu w tych trzech dniach wyniosła około 300 tysięcy. Swoje oferty prezentowało ponad 60 wystawców, w tym biura turystyczne (KUONI, NOVASOL), Narodowe Organizacje Turystyczne z Austrii, Polski, Tunezji, Turcji i Zypru oraz przedstawiciele linii lotniczych, w tym zaproszony przez ZO POT w Wiedniu  PLL LOT z Frankfurtu.

Wizualizacja poszczególnych stanowisk informacyjnych przyciągała przebywających na dworcu mieszkańców Zurychu i turystów korzystających z tego dworca. Dodatkowym magnesem dla publiczności był interesujący program artystyczny prezentowany na estradzie i wielkim telebimie. ZO POT Wiedeń prezentował atrakcje turystyczne pod hasłem „Natura i turystyka aktywna”, a motywem przewodnim prezentacji był szlak rowerowy Green Velo. W czasie trwania imprezy rozdaliśmy ponad 2600 prospektów, w tym ostatnie 100 sztuk „walizeczek” z zestawem materiałów promocyjnych POT oraz polskimi słodyczami. Na stanowisku obok materiałów promocyjnych goście mieli możliwość degustacji słodyczy z Polski oraz jabłek.

ZO POT Wiedeń przygotował również ,we współpracy z polonijnym zespołem folklorystycznym Lisowiacy, program artystyczny na estradzie. Występy grupy spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności, którą zachęciliśmy w ten sposób do bliższego zapoznania się z ofertą turystyczną prezentowaną na stanowisku ZO POT jaki i stanowisku PLL LOT zlokalizowanym vis a vis. W czasie pobytu w Zurychu dyrektor Ośrodka spotkał się z reprezentantami szwajcarskich touroperatorów: Hotelplan, Traco, Novasol, Kuoni, Wisent Reisen oraz z reprezentantami Towarzystw Polonijnych oraz wydawcą Magazynu Polonijnego.

Informację o naszej aktywności w Zurychu przekazaliśmy w formie specjalnie przygotowanej notatki prasowej do Ambasady RP i WPHI w Bernie, Polskiej Misji Katolickiej, Konsulatu Honorowego, lokalnych mediów i blogerów z nami współpracujących. WPHI w Bernie rozpowszechniło tę informacje wśród swoich partnerów w Szwajcarii, a pracownik biura z Berna pomagał nam w obsłudze gości w czasie trwania imprezy. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu, w zmodyfikowanej formule mini targów, pozwoliło nam dotrzeć do szerokich kręgów odbiorców na rynku szwajcarskim i liczymy, że przekazane informacje zaowocują wzrostem wyjazdów turystycznych do naszego kraju.

www.freisein.ch

 

Do góry