en
en

Promocja turystyki rowerowej podczas Free Time Festival 2017

W weekend 1-2 kwietnia w AmberExpo w Gdańsku odbyła się impreza targowa Free Time Festival. Tłumy zwiedzających miały okazję zapoznać się z interesującymi ofertami ponad 250 wystawców. Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przygotowała stoisko promocyjne dedykowane turystyce rowerowej ze szczególnym uwzględnieniem Szlaku Żelaznej Kurtyny - EuroVelo 13.

Na stoisku oprócz wielu interesujących folderów i publikacji na odwiedzających czekały trenażery, na których goście mogli sprawdzić swoje umiejętności kolarskie. Dla najlepszych przewidziane były atrakcyjne nagrody. Na stoisku został ustawiony również fotomat, umożliwiający wykonanie pamiątkowych zdjęć.

Ponadto w trakcie tragów odbyła się konferencja „Turystyka rowerowa w Polsce – stan obecny, perspektywy rozwoju i współpracy”. W wydarzeniu tym uczestniczyło wielu specjalistów z kraju, którzy przedstawili swoje doświadczenia z zakresu turystyki rowerowej w swoich regionach. Oprócz omówienia najlepszych praktyk, dyskutowano na temat potencjału instytucjonalnego turystyki rowerowej, roli partnerów na poziomie Unii Europejskiej, szczebla krajowego, regionalnego oraz lokalnego.

Do góry