en
en

Promocja turystyki aktywnej w Holandii

W pierwszym kwartele br. Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie wraz z regionalnymi organizacjami województw świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego promowały turystykę rowerową w Polsce na targach Fiets en Wandelbeurs w Utrechcie.

Targi te, będące platformą spotkań prasy, wystawców oraz publiczności zainteresowanej tematyką turystyki pieszej i rowerowej, jak co roku od 13 lat cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – przez dwa dni, pomimo niesprzyjającej pogody wydarzenie zgromadziło 19.759 odwiedzających. Ze względu na fakt iż Holendrzy bardzo chętnie spędzaja wolny czas aktywnie i znani są ze swego zamiłowania do jazdy na rowerach, udział w targach o takiej tematyce jest szczególnie istotny dla ośrodka w Amsterdamie.

Polskie stoisko promowało nowa trasę rowerową Green Velo. Szeroka oferta materiałów wzbudziła uznanie gości, którzy poszukiwali konkretnych informacji na temat możliwosci aktywnego wypoczynku w Polsce. Niewatpliwą atrakcją dla zwiedzających były występy Krystiana Herby - rowerzysty trialowego, pięciokrotnego rekordzisty Księgi Rekordów Guinessa. Chętni mogli udać się w wirtualną podróż trasą Green Velo dzięki symulatorowi 3D sprowadzonemu specjalnie na tą okazję. Bez wątpienia polska oferta spodobała się publiczności targów, czego dowodem są licznie napływajace zapytania o Green Velo. Atrakcyjność produktu a także obecność Krystiana Herby docenili też organizatorzy targów, którzy wsparli organizację stoiska. W istotny sposób podkreślili też obecność Polski na Fiets & Wandelbeurs.

W oficjalnym spocie podsumowującym tegoroczną edycję wydarzenia oraz na portalu targów najbardziej widoczne są trasa Green Velo oraz występy Krystiana Herby w koszulce z logo POLSKA - jego karkołomne akrobacje zwieńczają materiał filmowy.

http://www.fietsenwandelbeurs.com/index.php/en/31-root-en/over-de-beurs-en/194-terugblik-utrecht

Do góry