en
en

Promocja Śląska na targach Reise Inspirationen w Wiedniu

W wiedeńskim MuseumsQuartier odbyły się od 20 do 22 lutego targi Reise Inspirationen zorganizowane przez firmę Z 6 K Messe und Kongresse GmbH Wien. Na polskim stoisku prezentował się m.in. laureat Certyfikatu POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2017 Kopalnia Guido w Zabrzu.

Targi_Wieden_Reise.jpg

Targi Reise Inspirationen w Wiedniu odbyły się po raz pierwszy w historii. Uczestniczyło w nich 42 wystawców i ponad 3,5 tys. gości. W wydarzeniu wzięła udział Polska Organizacja Turystyczna, która na swoje stoisko promocyjne zaprosiła Kopalnię Guido w Zabrzu.

Targi były w swoim założeniu prezentacją jednej, wyjątkowej atrakcji turystycznej z danego kraju.

Zaproszenie do współpracy Miasta Zabrze wpisuje się w realizowany przez wiedeński ośrodek POT  projekt promocji śląska jako atrakcji turystyki poprzemysłowej.

Stanowisko GUIDO było najciekawszym miejscem na targach. Interesująca oprawa graficzna prezentująca szyby Guido i Luiza, kopalniany „peryskop”, interesujące materiały promocyjne i profesjonalna obsługa występująca w strojach górniczych przyciągały do naszego stanowiska zwiedzających oraz partnerów z mediów i branży turystycznej.

W czasie konferencji prasowej i wieczoru wystawców prezentowano dania kuchni polskiej i informacje na temat śląskiego Szlaku Kulinarnego. Zabrze i Kopalnia Guido były dla wielu osób odwiedzających nasze stoisko prawdziwą inspiracją do podjęcia przygotowań do podróży do Polski.

W czasie trwania targów prezentowali się blogerzy i fotograficy opowiadający swoje wrażenia z podróży po świecie. Swoje książki, na temat życiowych podróży, czytał autor polskiego pochodzenia Radek Knapp.

Do góry