en
en

Promocja polskiej turystyki w regionie Kantabrii i Kraju Basków

Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała podróż prasową dla przedstawicieli mediów z regionu Kantabrii i sąsiadującego z nią Kraju Basków. Pretekstem była inauguracja połączenia lotniczego Wizzair z północnej Hiszpanii do Katowic.

polonia_gente_alta-14.jpg

15 czerwca linia lotnicza Wizzair otworzyła połączenia z Santander w północnej Hiszpanii do Katowic. W celu promocji wyjazdów turystycznych do Katowic oraz Krakowa wśród czytelników, widzów i słuchaczy mediów z Kantabrii i Kraju Basków, POT zorganizowała podróż prasową dla dziennikarzy z obydwu regionów do Polski. Podróż ma również pomóc poszerzyć ofertę turystyczną do Polski.

Intensywny program pobytu hiszpańskich dziennikarzy obejmował zapoznanie się ze śląskimi atrakcjami turystycznymi, wśród których najważniejszym punktem programu było zwiedzanie kopalni w Tarnowskich Górach, uzupełnione zwiedzaniem dzielnicy górniczej Nikiszowiec i Strefy Kultury w Katowicach oraz Zamku w Będzinie. Na trasie podróży nie mogło zabraknąć zwiedzania Wieliczki i Krakowa, najbardziej rozpoznawalnych i przyciągających turystów z Hiszpanii miejsc w Polsce.

Ważnym dla turystów z tego rynku elementem podróży jest jej aspekt kulinarny. Uczestnicy mogli wypróbować i docenić śląskie i krakowskie smaki. Podczas pobytu mediów zaprezentowano też projekt Krakowa jako Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej.

Podróż została zorganizowana dzięki wsparciu linii lotniczej Wizzair, Śląskiej Organizacji Turystycznej oraz Urzędu Miasta Krakowa i Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Region Kantabrii podobnie jak Polska jest zainteresowany promocją i utrzymaniem połączenia w obydwu kierunkach, z korzyścią dla wymiany turystycznej.

 

Do góry