en
en

Promocja polskiej turystyki podczas Festiwalu Polska Éire

Promocja polskiej turystyki podczas Festiwalu Polska Éire

Ambasada RP w Dublinie zainaugurowała 4. edycję Festiwalu Polska Éire. Zapoczątkował go rodzinny bieg, którego ideą było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także dni przyjaźni polsko-irlandzkiej.

Londyński ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej uczestniczył w wydarzeniu Polska Eire Run, w którym wzięło udział prawie 800 osób, promując Polskę i walory polskiej turystyki, w tym atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku, dobrze wpisujące się w kontekst sportowego charakteru dublińskiej imprezy.

– Współpraca z placówkami dyplomatycznymi w Irlandii oraz Wielkiej Brytanii to jedno z kluczowych obszarów działań ośrodka POT w Londynie. Dostrzegamy w tej synergii ogromną szansę, by promować Polskę efektywnie i docierać do jeszcze szerszej grupy odbiorców – podkreśla Dorota Wojciechowska, p.o. dyrektora ośrodka POT.

W ramach Festiwalu Polska Éire w Irlandii zaplanowano około 80 imprez kulturalnych, sportowych i biznesowych w wielu miejscach kraju. W wybranych wydarzeniach będzie brał udział ośrodek POT w Londynie, zachęcając Irlandczyków do częstszych i dłuższych pobytów w Polsce. W Irlandii mieszka obecnie około 120 tys. Polaków tworzących naturalną, znaczącą część irlandzkiego społeczeństwa. Festiwal Polska Éire jest corocznym świętem przyjaźni polsko-irlandzkiej.

Do góry