en
en

Promocja polskiej oferty turystycznej na targach Utforsk Verden w Norwegii

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w nowych targach Utforsk Verden w Oslo. Głównym elementem promocji były polskie miasta bezpośrednio skomunikowane z Oslo połączeniami lotniczymi. 

utforsk_targi.jpg

Współorganizatorem stoiska Polskiej Organizacji Turystycznej była Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Polskie Linie Lotnicze LOT, a osią tematyczną promocji były Gdańsk, Warszawa i Kraków, czyli polskie miasta bezpośrednio skomunikowane z Oslo połączeniami lotniczymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jednak także inne elementy polskiej oferty turystycznej. Pytano również o rodzaje i możliwości transportu w Polsce, autostrady i drogi szybkiego ruchu, a wielką popularnością cieszyły się mapy campingowe. Ciekawość odwiedzających polskie stoisko wzbudzała także oferta medyczna oraz ośrodków zdrowia i SPA.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 15 odbyła się multimedialna prezentacja stoiska. Oprócz prezentacji filmowej Gdańska, Warszawy i Krakowa, przedstawiona została działalność Polskiej Organizacji Turystycznej, największe atrakcje województwa pomorskiego oraz wizualna historia Polskich Linii Lotniczych LOT, które w tym roku obchodzą jubileusz 90-lecia istnienia.

Targi turystyczne Utforsk Verden w Oslo zostały zorganizowane po raz pierwszy. Mimo to, odbywająca się w weekend od 9 do 10 lutego impreza, cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających i dała efektywną możliwość promocji turystyki przyjazdowej do Polski.

Do góry