en
en

Promocja polskiej oferty turystycznej na dziennikarskich warsztatach ANTOR

Polska Organizacja Turystyczna uczestniczyła w corocznym spotkaniu organizacji turystycznych z belgijskimi dziennikarzami. Promowane były podróże tematyczne slow life, slow food oraz miasta -  Wrocław i Kraków.

antor.jpg

Stowarzyszenie ANTOR skupiające narodowe organizacje turystyczne z terenu Belgii organizuje raz do roku spotkanie dla dziennikarzy specjalizujących się w tematyce turystycznej.  Celem spotkania jest przedstawienie propozycji podroży prasowych na nadchodzący rok i wiodących tematów każdej z destynacji.

Tegoroczne warsztaty, w których jak zawsze uczestniczył Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli odbyły się w hotelu Vann Der Valk i przyciągnęły 70 dziennikarzy i blogerów. Stoisko polskie cieszyło się dużym zainteresowaniem mediów. Największe emocje budziły podróże prezentujące tematykę związaną z coraz częściej pojawiającymi się w turystyce trendami – slow life, slow food, turystyki zrównoważonej.

W programie podróży przygotowanym przez ZOPOT Bruksela ważną pozycją jest też podróż do Wrocławia, w związku z otwarciem bezpośredniego połączenia lotniczego Brussels Airlines oraz Kraków, który otrzymał wyjątkowo doceniany przez Belgów tytuł Gastronomicznej Stolicy Europy.

Wśród uczestników warsztatów pojawili się też przedstawiciele telewizji, dzięki czemu poczyniono wstępne ustalenia z belgijską telewizją państwową RTBF, która w niedzielne wieczory emituje autorski program przyrodniczy. Telewizja zainteresowana jest realizacją odcinka na temat polskich żubrów lub biebrzańskich łąk.

Warsztaty organizowane są przez członków stowarzyszenia ANTOR, wśród których zasiada przedstawiciel ZOPOT w Brukseli.

Do góry