en
en

Promocja polskiej kultury i turystyki w Wiedniu

23 maja w Instytucie Polskim w Wiedniu obyła się prezentacja pt. „Sommerreise – auf der Spuren des polnischen Unesco-Kultur und Naturerbes”. Jest to jedno z czterech wspólnie podjętych działań promujących polską kulturę i turystykę w Wiedniu. W imprezie wzięło udział 61 osób, w tym 9 gości z branży turystycznej (media i biura podróży).

Multimedialną prezentację przedstawiającą działalność Instytutu Polskiego w Wiedniu oraz atrakcje turystyczne, w tym obiekty UNESCO w Polsce przygotował i przedstawił dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Wiedniu Włodzimierz Szeląg.

W ramach imprezy zostało zorganizowane stanowisko informacji turystycznej z materiałami promującymi Rok Wisły i UNESCO, oraz poczęstunek dla gości i specjalne pakiety z drobnymi upominkami. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i została bardzo wysoko oceniona przez uczestników spotkania. Dyrektor ZO POT Wiedeń otrzymał od uczestniczącego w prezentacji dr. Michaela Macka, przedstawiciela Club Panonia w Wiedniu, zaproszenie do wzięcia udziału w podium dyskusyjnym „Kultura i Turystyka w państwach grupy Wyszehradzkiej”.

Do góry