en
en

Promocja polskiej kultury

Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu wziął udział w przygotowaniu wyjątkowego koncertu, który odbył się 11 lutego br. w zabytkowej przepięknej „złotej” sali wiedeńskiego Musikverein. Koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zgromadził liczną publiczność i był okazją do prezentacji polskiej kultury.

W spotkaniu w Instytucie Polskim, po koncercie,  obok muzyków brali udział, delegaci Urzędu Marszałkowskiego z Łodzi pod przewodnictwem Marszałka Województwa, jak również Konsul Generalny RP w Austrii oraz Konsulowie Honorowi RP z Grazu. Styria ma podpisaną z województwem łódzkim umowę o współpracy. W czasie rozmów z kierownictwem Filharmonii i Urzędu Marszałkowskiego dyrektor Ośrodka zaproponował organizację warsztatów turystycznych poświęconych prezentacji atrakcji Łodzi i przygotowaniom miasta do kampanii na rzecz organizacji kolejnej edycji wystawy EXPO.

ZO POT w Wiedniu we współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu planuje kolejne imprezy promujące Łódź na terenie Austrii, jak również podróże prasowe do Łodzi.

Serdecznie pozdrawiam

Do góry