en
en

Promocja Polski przy okazji Liberation Ride we flamandzkim Tielt

Polska Organizacja Turystyczna oraz Ambasada RP w Brukseli promowały jeden z najważniejszych punktów letniego sezonu w Tielt- Liberation Ride – rajd rowerowy upamiętniający 75-tą rocznicę wyzwolenia flamandzkich miast przez I Dywizję Pancerną gen. Maczka w 1944 roku.

tielt.jpg

Polska Organizacja Turystyczna została zaproszona, wraz z Ambasadą RP do udziału w konferencji prasowej zorganizowanej przez flamandzkie Miasto Tielt. Tematem konferencji było kalendarium wydarzeń planowanych przez władze miasta na sezon letni. Polscy partnerzy prezentowali jeden z najważniejszych punktów letniego sezonu w Tielt- Liberation Ride – rajd rowerowy upamiętniający 75-tą rocznicę wyzwolenia flamandzkich miast przez I Dywizję Pancerną gen. Maczka w 1944 roku.

Ambasador RP Artur Orzechowski przedstawił zarys wydarzeń przewidzianych z okazji rocznicy, Pieter Vanraes, przedstawiciel partnera rajdu organizacji rowerowej Grinta omówił trasy profesjonalne i rodzinne przewidziane podczas Liberation Ride, a Dirk Verbeke, prezes stowarzyszenia I Dywizji Pancernej przybliżył dziennikarzom założenia wystawy ”Pancerne Skrzydła” która prezentowana będzie w najbliższych miesiącach we Flandrii. Dominika Szulc, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Brukseli omówiła zaś atrakcje przygotowane na rajd w Miasteczku Polskim, które zorganizowane zostanie 14 września w centralnej części Tielt.

W miasteczku przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, stoiska regionalne, degustację polskiej kuchni, koncerty, przeloty historycznych samolotów, a także konkursy dla uczestników Liberation Ride. Konferencja była okazją do premierowego pokazu spotu zrealizowanego przez Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli. Bohaterem spotu jest Krystian Herba, który będzie promował szlak Green Velo poprzez pokazy akrobacji rowerowych w Polskim Miasteczku w Tielt.

Liberation Ride organizowany jest przy wsparciu Rządu Flandrii oraz regionalnych organizacji  turystycznych Toerisme Oost – Vlaanderen i Westtoer, stowarzyszenia rowerowego Grinta oraz miasta Tielt. W konferencji udział wzięli dziennikarze flamandzkiej prasy lokalnej.

Do góry