en
en

Promocja Polski podczas skandynawskich regat The Tall Ships’ Races

Polska Organizacja Turystyczna aktywnie uczestniczyła w odbywających się w Danii i Norwegii regatach The Tall Ships’ Races.

regaty-skandynawia.jpg

Polska Organizacja Turystyczna w okresie wakacyjnym chętnie dołącza się do imprez plenerowych w Skandynawii, które są okazją na dotarcie do turysty z tego regionu, który planuje już jesienne wakacje.

Tradycyjnie są to regaty The Tall Ships´ Races, które w tym roku organizowane są w Danii i Norwegii. Na tegoroczną współpracę otwarte były miasto Fredrikstad położone w poludniowo-wschodniej Norwegii oraz doskonale skomunikowane z Polską – Bergen.

Pierwsze wydarzenie z udziałem Zagranicznego Ośrodka POT w Sztokholmie odbyło się od 10 do 14 lipca w Fredrikstad i dzięki słonecznej pogodzie przyciągnęło tłumy Norwegów nie tylko z regionu Østfold, ale także z okolic Oslo.

Polskie stoisko było jedynym tego typu stoiskiem poświęconym promocji destynacji, za co często nam dziękowano. Polska cieszy się bowiem dużym zainteresowaniem ze względu na dobrze rozwiniętą siatkę połączeń lotniczych z oddalonego o 130 km Oslo, jak również z pobliskiego Torp Sandefjord.

Wśród pytań królował temat Gdańska z Pomorzem, Kraków i Warszawa, a także zainteresowanie noclegami w zamkach i pałacach, skomplikowany system Via Toll oraz wyjazdy typu SPA & wellness. Stoisko odwiedziła Ambasador RP w Królestwie Norwegii Iwona Woicka-Żuławska.

Promocja Polski nie kończyła się w polskim namiocie. Świetną reklamę kraju robiły też załogi żaglowców, które uczestniczyły w regatach. Do Fredrikstad zawitało aż 10 jednostek z Polski, w tym Dar Młodzieży, Dar Szczecina, STS Fryderyk Chopin czy Pogogoria.

Kolejnym portem, w którym promowano nasz kryj było Bergen, gdzie aktualnie ZOPOT Sztokholm zachęca do przyjazdów do Polski. Przystanek w regatach w tym mieście potrwa do środy 24 lipca.

Bergen - drugie co do wielkości miasto w Norwegii - już po raz piąty jest gospodarzem regat The Tall Ships´ Races. Mimo deszczowej pogody Norwegowie i turyści chętnie i licznie przybywają do portu, aby obejrzeć żaglowce, odwiedzając przy okazji polskie stoisko informacyjne, które, podobnie jak we Fredrikstad, jest jedynym stoiskiem promującym destynacje turystyczne.

Tu również największym zainteresowaniem cieszy się Pomorze z uwagi na bezpośrednie połączenia lotnicze do Gdańska i Szczecina, Małopolska, Warszawa, a także podróże camperem. Nasza obecność w Bergen spotyka się z miłymi reakcjami i uważana jest za bardzo ciekawą i korzystną dla wizerunku Polski inicjatywę.

 

 

Do góry