en
en

Promocja Polski na targach Vakantiebeurs w Utrechcie

W holenderskim Utrechcie rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Vakantiebeurs. W inauguracji polskiego stoiska udział wzięli Ambasador RP w Królestwie Niderlandów, holenderska prasa i branża.

utrecht _targi2.jpg

Zainaugurowane 9 stycznia w Utrechcie Targi Vakantiebeurs to największe targi turystyczne w Holandii. Na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej prezentują się liczni wystawcy, m.in.: Kraków z Małopolską i touroperatorem 4 Travel, Wrocław, Gdańsk, Dolny Śląsk i Śląsk występujący w ramach projektu Wspólne Dziedzictwo, Łódzkie oraz Simonse Tour, holenderski touroperator specjalizujący się w podróżach do Polski.

Pierwszego dnia targów, który przeznaczony jest wyłącznie dla branży, odbyło się uroczyste otwarcie polskiego stoiska narodowego skierowane do holenderskiej branży i mediów. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjął Ambasador RP w Królestwie Niderlandów Marcin Czepelak. Obecni byli również Pierwszy Radca Spraw Ekonomicznych Maciej Bernatowicz z polskiej Ambasady w Hadze oraz dyrektor PLL LOT odpowiedzialny za Beneluks, Francję, Portugalię i Hiszpanię Marcin van  Gijlswijk. Polską Organizację Turystyczną reprezentowali przedstawiciele Zagranicznego Ośrodka POT w Brukseli oraz Dyrektor Departamentu Strategii i Marketingu Teresa Buczak.

Inauguracja byla okazją do zaprezentowania Holendrom wystawców stoiska, podsumowania osiągnięć Polski w dziedzinie turystyki w 2018 roku i przedstawienia planów Polskiej Organizacji Turystycznej na najbliższe miesiące. Goście mogli skosztować polskich produktów ekologicznych i regionalnych, a czas umilał im występ znanego na terenie Beneluksu polskiego jazzmena Cezariusza Gadziny, który zaprezentował repertuar inspirowany twórczością Krzysztofa Komedy. Muzyka jazzowa pojawiła się na stoisku nieprzypadkowo – w ten sposób POT włącza się w promocje osiagnięć Polski w dziedzinie muzyki i celebracji Roku Krzysztofa Komedy.

  .

Do góry