en
en

Promocja Polski na Targach Senior w Sztokholmie

Na początku października odbyły się w Sztokholmie turystyczno-medyczne Targi Senior skupiające wystawców prezentujących ofertę dla osób w grupie wiekowej 55+. Polska Organizacja Turystyczna promowała ofertę polskich placówek medycznych, uzdrowisk oraz obiektów wellness&spa.

senior_sztokholm.jpg

Przez trzy dni odwiedzający Targi Senior w Sztokholmie szwedzcy seniorzy mieli możliwość zapoznania się z ofertą wyjazdową, medyczną, sprzętem rehabilitacyjnym, a także zdrową żywnością z całego świata. Była to największa tego typu impreza w Skandynawii, z której coraz więcej pacjentów przybywa na leczenie do Polski.

Polska Organizacja Turystyczna w ramach realizacji programu promocji usług prozdrowotnych już drugi rok z rzędu przedstawiła ofertę polskich placówek medycznych, uzdrowisk oraz obiektów wellness&spa, zachęcając do odwiedzania Polski w celach leczniczych.

Wspólnie z POT swoją ofertę zaprezentowała Małopolska Organizacja Turystyczna, Terma Bania, Bukovina Resort, Heron Live Hotel, krakowska klinika stomatologiczna 3G Dentist, szwedzki tour operator Central Europe Travel AB specjalizujący się w organizacji wyjazdów do Polski, a także Polska Żegluga Bałtycka Polferries – przewoźnik operujący codziennie na trasie Polska-Szwecja.

Polskie stoisko informacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów, którzy już od lat chętnie odwiedzają Polskę, a także tych, którzy wybierają się do naszego kraju po raz pierwszy.

W zeszłym roku liczba odwiedzających targi wyniosła ponad 14 000. Dokładna liczba tegorocznej edycji nie została jeszcze oficjalnie podana, ale organizatorzy targów oceniają frekwencję na bardzo wysoką.   

 

Do góry