en
en

Promocja Polski na targach Senior w Sztokholmie

We wtorek 24 października rozpoczęły się w Szwecji targi turystyczno-medyczne skupiające wystawców prezentujących ofertę dla osób w grupie wiekowej 55+. Przez trzy dni odwiedzający targi szwedzcy seniorzy mogą zapoznać się z ofertą wyjazdową, medyczną, sprzętem rehabilitacyjnym, a także zdrową żywnością z całego świata.

senior_sztokholm.jpg

Jest to największa tego typu impreza w tej części Europy, z której coraz więcej pacjentów przybywa na leczenie do Polski.

Po raz pierwszy w historii Polska Organizacja Turystyczna przygotowała na targi stoisko promujące polskie usługi prozdrowotne. Stanowi ono kolejny etap realizacji programu promocji jednej z polskich kluczowych branż eksportowych, czyli sektora usług prozdrowotnych, w ramach projektu „Go to Brand”.

Wspólnie z POT, swoją ofertę prezentuje województwo pomorskie oraz polskie biura See Kraków i 4Health Travel, a także szwedzki tour operator Central Europe Travel AB. Ten ostatni specjalizuje się w organizacji imprez do Polski. Oprócz ogólnych informacji o polskich atrakcjach turystycznych odwiedzający mogą zapoznać się ze szczegółową ofertą prozdrowotną, na którą składa się pobyt w ośrodkach wellness & spa, leczenie stomatologiczne oraz usługi rehabilitacyjne.

Już pierwszego dnia targów padł rekord odwiedzin w stosunku do lat poprzednich - na targi dotarło prawie 5,3 tys. gości, czyli ponad 17 proc. więcej niż w roku 2016. Dziś pogoda nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu, więc mamy nadzieje na kolejny rekord.

Do góry