en
en

Promocja Lubuskiego na rynku austriackim

W 2019 roku Polska Organizacja Turystyczna ponowiła próbę wypromowania województwa lubuskiego w Austrii. Obecne zainteresowanie pokazuje, że podjęte działania pozwolą zwiększyć liczbę przyjazdów turystycznych z tego kierunku.

lubuskie.jpg

Po raz pierwszy POT poprzez swój wiedeński ośrodek zaprezentował województwo lubuskie w 2004 roku na targach w Dorbirn. Wspaniale przygotowana i przeprowadzona prezentacja województwa z udziałem zespołów folklorystycznych, grup młodzieżowych czy pokazów mody Ewy Minge wzbudziła duże uznanie. Mimo starań POT, województwo lubuskie nie kontynuowało jednak dalszej promocji regionu na rynku austriackim.

W bieżącym roku, we współpracy z Lubuską Regionalną Organizacją Turystyczną, Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu doprowadził do przygotowania przez redaktora Claudiusa Rajchl materiału promującego ten piękny region. W ramach podpisanej umowy o współpracy z tym znanym i niezwykle cenionym w Austrii prezenterem turystycznym oraz w wyniku podróży studyjnej zostały opracowane spoty telewizyjne z komentarzem prezentującym największe atrakcje turystyczne Lubuskiego.

Materiały prezentowane przez firmę RajchreistlTv znalazły się na stronach internetowych firmy jak również zostały przedstawione w elektronicznych wydaniach Salzburger Nachchrichten i turystycznym tygodniku Travel Industry Proffesional (TIP).  Łączny zasięg reklamy zakładający 500 tysięcy odsłon został przekroczony, a zaprezentowane spoty cieszą się na ryku dużym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych i branży turystycznej. Dużą oglądalność odnotowały one na stronach Youtube i Facebooka autora oraz ZOPOT Wiedeń i LOTUR.

Dzięki rozszerzeniu akcji promocyjnej i zamieszczeniu specjalnych reportaży na łamach branżowego tygodnika udało się POT zainspirować i pobudzić zainteresowanie wśród austriackiej branży turystycznej. Współpraca z Profi Resien Verlag, wydawcą tygodnika drukowanego i elektronicznego rozpowszechnianego wśród kadry kierowniczej austriackich biur podróży, pozwoli nam dotrzeć do lokalnych animatorów turystyki. Liczymy na pozyskanie do współpracy austriackich biur organizujących autokarowe wyjazdy do Polski, Niemiec i Czech jak i przedstawicielstw Czech i Niemiec. Programy wyjazdów do Lubuskiego w połączeniu z pobytem Brandenburgi czy czeskich Morawach pozwolą uatrakcyjnić oferowane trasy wycieczkowe, co w rezultacie wpłynie na zwiększenie ilości sprzedaży miejsc.

Obecne zainteresowanie powstałe w wyniku publikacji RaichlTv pozwala sądzić, że zwiększenie wysiłków promujących Lubuskie uda się zamienić w najbliższej przyszłości na wzrost liczby turystów przyjeżdżających do Lubuskiego z Austrii.

Dużą uwagę będziemy zwracać na propagowanie tego regionu wśród klientów indywidualnych, którzy obok możliwości dotarcia do Lubuskiego własnym transportem uzyskali możliwość dojechania do Zielonej Góry bezpośrednim nocnym pociągiem. Nigthjet to nowe połączenie z Wiednia do Berlina ułatwiające dotarcie do wielu polskich miast dotychczas komunikacyjnie trudno dostępnych, pomimo niewielkiej odległości.

Do góry