en
en

Promocja dolnośląskich zamków w Wiedniu

W wiedeńskiej siedzibie Instytutu Polskiego 25 czerwca odbyła się kolejna prezentacja regionalna zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną dla rynku austriackiego. Tematem przewodnim wydarzenia była promocja atrakcji Dolnego Śląska.

austria.jpg

Impreza zatytułowana  „Zamki i pałace Dolnego Śląska dla każdego” przyciągnęła do siedziby Instytutu Polskiego w Wiedniu liczną, 72-osobową publiczność, która z dużym zainteresowaniem obejrzała prezentację multimedialną przygotowaną przez Zagraniczny Ośrodek POT w Wiedniu. Wydarzenie wspólnie poprowadzili dyrektor ośrodka Włodzimierz Szeląg, prezes Zamku Książ Anna Żabska i dyrektorem Zamku Czocha Jarosław Kuczyński.

Osobiste zaangażowanie w przygotowanie imprezy ze strony dyrektora Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Piotra Wnukowicza pozwoliło zaprezentować Dolny Śląsk z jego najlepszej strony. Przygotowane stanowisko informacyjne było uzupełnieniem prezentacji, która zakończyła się degustacją specjałów kuchni regionalnej przygotowanej przez przedstawicieli zamku Czocha oraz regionalnego piwa z browaru Profesja.

Wśród uczestników imprezy znaleźli się partnerzy Ośrodka z biur podróży i mediów turystycznych, zaproszeni goście ze świata kultury i polityki oraz przedstawiciele Polonii.

W przygotowaniu i organizacji imprezy pt. „Zamki i pałace Dolnego Śląska dla każdego” POT otrzymał duże wsparcie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska oraz Zamków Czocha i Książ.

Do góry