en
en
Kontakt

Prezes POT spotkał się z delegacją Europejskich Komitetów Olimpijskich

6 marca w siedzibie POT doszło do spotkania przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej z delegacją kierownictwa Europejskich Komitetów Olimpijskich oraz zarządem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rozmawiano o promocji Polski w ramach organizacji III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Prezes POT Rafał Szlachta i delegacja stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich

Celem spotkania było zacieśnienie współpracy między turystyką a sportem na poziomie międzynarodowym oraz wypracowanie koncepcji promocji naszego kraju przez pryzmat Igrzysk Europejskich 2023. Obecnie rynki europejskie są rynkami priorytetowymi w promocji Polski. To na nich będzie skupiała się POT wraz ze znoszeniem obostrzeń związanych z podróżowaniem.

Polska Organizacja Turystyczna jest gotowa do współpracy przy III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dzięki organizacji tak dużego wydarzenia sportowego, Polska skupi na sobie uwagę krajów europejskich. Zależy nam na tym, by w jak największym stopniu wykorzystać tę okazję i zaprezentować Polskę z najlepszej strony  powiedział Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Niels Nygaard i Rafał Szlachta

III Igrzyska Europejskie będą największą multidyscyplinarną imprezą sportową w Europie w 2023 roku. Mają wsparcie polskiego rządu. Będą świetną okazją do pokazania naszych możliwości, sukcesów i promocji Polski – także w aspekcie turystycznym i gospodarczym. Co istotne - będą pierwszymi Igrzyskami Europejskimi odbywającymi się w Unii Europejskiej. Ich organizacja to kolejny krok w promocji olimpizmu w Polsce. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację i promocję tego wydarzenia. To dowód, że sport jest poza wszelkimi podziałami – podkreślił Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

W spotkaniu uczestniczyło dziewięcioro delegatów Europejskich Komitetów Olimpijskich na czele z prezydentem EOC Nielsem Nygaardem (w przeszłości kierującym VisitDenmark - narodową organizacją turystyczną Danii) i sekretarzem generalnym Raffaelem Pagnozzim, troje przedstawicieli Polskiego Komitetu Olimpijskiego – w tym prezes Andrzej Kraśnicki oraz gospodarz spotkania Rafał Szlachta, prezes POT. Delegacja EOC będzie przebywać w Polsce do 9 marca br.

Hasan Arat i Rafał Szlachta

Do góry