en
en

Prezes POT o turystyce prozdrowotnej

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej dr Robert Andrzejczyk mówił na antenie Radiowej Trójki o turystyce prozdrowotnej, która z każdym rokiem staje się coraz ważniejszym elementem składowym turystyki jako całości. Andrzejczyk podkreślił, że łączenie wypoczynku z zabiegami to trend ogólnoświatowy, dlatego POT angażuje się we wspieranie polskich przedsiębiorców zajmujących się branżą prozdrowotną.

robert_andrzejczyk_1000.JPG

Podczas audycji „Bardzo ważny projekt” na antenie Radiowej Trójki, prezes POT dr Robert Andrzejczyk tłumaczył jak istotną dziedziną dla polskiej gospodarki jest turystyka, a także wyjaśnił, że dziś wypoczynek często jest łączony z innymi dziedzinami, jak choćby korzystaniem z usług prozdrowotnych. Wyjaśnił przy tym fakt zaangażowania Polskiej Organizacji Turystycznej w tą dziedzinę. Następnie tłumaczył, że współpraca z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości ma na celu promocję na wybranych rynkach zagranicznych polskich małych i średnich firm z sektora usług prozdrowotnych.

– Polska Organizacja Turystyczna jest organizacją rządową, której głównym zadaniem jest promocja Polski jako miejsca atrakcyjnego turystycznie. Proszę pamiętać, że turystyka to nie tylko wypoczynek i urlop, ale przede wszystkim jest to duża i dynamicznie rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki, odpowiadająca obecnie za 6 proc. polskiego PKB – mówił prezes POT. Andrzejczyk wyjaśniał, że Polska Organizacja Turystyczna jest m.in. realizatorem branżowego programu promocji dla sektora usług prozdrowotnych, w ramach wdrażania poddziałania: promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe.

– Staramy się wspierać polskie przedsiębiorstwa głównie poprzez targi zagraniczne. W przypadku turystyki prozdrowotnej jest to narzędzie podstawowe, ponieważ chodzi o zdrowie pacjenta, dlatego kontakt bezpośredni jest niezbędny. Na to wskazują też nasze polskie przedsiębiorstwa, które potrzebują wsparcia w bezpośrednich kontaktach – mówił dr Robert Andrzejczyk. Podkreślił przy tym, że w przyszłym roku Polska Organizacja Turystyczna będzie uczestniczyła w targach odbywających się w dziewięciu krajach.  Na każdych targach mamy polskie stanowisko narodowe, razem ze stoiskiem polskiej marki turystyki prozdrowotnej – mówił prezes POT.

W audycji dopytywano również o najpopularniejsze elementy turystyki prozdrowotnej. Jak wynika z obserwacji, największym powodzeniem cieszą się usługi stomatologiczne. Dr Andrzejczyk zwraca jednak uwagę na to, że można już zaobserwować wzrost zainteresowania bardziej skomplikowanymi zabiegami, np. kardiochirurgicznymi. – Dynamicznie rozwija się również sfera spa&wellness, gdzie Polska ma bardzo szeroką ofertę. Ten segment będzie się w najbliższych latach bardzo dynamicznie rozwijał – dodaje prezes POT.

Cała rozmowa z prezesem POT dr. Robertem Andrzejczykiem jest dostępna na stronie internetowej Polskiego Radia: https://www.polskieradio.pl/9/539.

Do góry