en
en

Prezentacja narodowej turystyki podczas uroczystości w londyńskiej ambasadzie RP

Z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja w Dniu Polonii i Polaków za Granicą odbyło się uroczyste spotkanie w ambasadzie RP w Londynie. Jednym z punktów programu była prezentacja narodowej turystyki.

20180503_140823 - Kopia.jpg

W spotkaniu uczestniczyło ponad 300 zaproszonych gości. Przybyli przedstawiciele polskiej i brytyjskiej dyplomacji, licznego grona brytyjskiej Polonii, środowisk twórczych i świata biznesu. Powitalne przemówienia wygłosili ambasador RP w Wielkiej Brytanii prof. Arkady Rzegocki oraz Mark Christopher Field reprezentujący brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Obaj mówcy  podkreślili znaczenie Polski, jej historii oraz związków z Wielką Brytanią.

 Dorota Wojciechowska, p.o. dyrektora londyńskiego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej, w swoim wystąpieniu koncentrowała się na zaprezentowaniu obecnym walorów turystycznych Polski oraz roli, jaką w kształtowaniu wizerunku kraju i narodowej turystyki pełnią Zagraniczne Ośrodki POT. Spośród uczestników spotkania, w drodze loterii towarzyszącej części bankietowej,  wyłoniona została osoba, której  dyrektor Wojciechowska wręczyła promocyjny voucher na dwudniowy pobyt w Warszawie. Opuszczając polską ambasadę, goście uroczystości otrzymali zestawy materiałów informacyjnych o turystycznych atrakcjach naszym kraju.

 

 

Do góry