en
en

POT zaprasza na VI Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w VI edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), która odbędzie się w terminie od 10 do 12 maja 2019 r. Jest to akcja skupiająca przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów Funduszy Europejskich, którzy wyrażają życzenie udostępnienia odwiedzającym efektów swoich przedsięwzięć.

DniOtwarte_logo.jpg

Dni Otwarte to popularna akcja o dużym zasięgu związana z promocją Funduszy Europejskich. V edycja skupiła  prawie 560 wydarzeń, z których skorzystało ponad 132 tysiące uczestników. Tegoroczna edycja otrzymała nową formułę ze względu na obchody 15-lecia Polski w Unii Europejskiej. VI edycja pod hasłem „Polska Różnorodna” podsumuje piętnaście lat wykorzystania Funduszy Europejskich oraz podkreśli ich wpływ we wszystkich regionach Polski. Przez ostatnie pięć edycji beneficjenci doceniali DOFE za szeroki zasięg medialny oraz możliwość promocji swoich usług i produktów powstałych w ramach unijnych projektów na skalę krajową.

Dzień Otwarty nie musi oznaczać konieczności organizowania spektakularnej imprezy. Może ograniczyć się do udostępnienia ze zniżką lub za darmo regularnej oferty lub wydarzenia towarzyszącego. DOFE to akcja, którą wyróżnia m.in. miejsce niekoniecznie związane z rozrywką i relaksem. Możliwość zobaczenia zaplecza firm, zakładów produkcyjnych teatrów, lotnisk a nawet oczyszczalni ścieków są magnesem najbardziej przyciągającym uczestników. W tym roku DOFE zostaną urozmaicone przez atrakcje związane ze sportem, zdrowiem, czy kulturą, które staną się swoistym spoiwem VI edycji. Beneficjenci związani z rewitalizacją lub dziedzictwem kulturowym i turystyką będą mieli okazję do przeprowadzenia ciekawych zajęć czy wycieczek poza swoimi placówkami.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu. Do udziału w nich zachęcać będzie kampania promocyjna w ogólnopolskich i regionalnych mediach oraz dystrybuowane przez organizatorów materiały promocyjne. Najciekawsze aktywności mają szansę na dedykowane audycje. Akcja posiada swój logotyp oraz gotowe do powielenia szablony materiałów promocyjnych.

Koordynatorem Dni Otwartych jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przy wsparciu Polskiej Organizacji Turystycznej i zaangażowaniu większości instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce.

Zachęcamy do dołączenia do Dni Otwartych. Aby zgłosić udział w akcji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie akcji: www.dniotwarte.eu.

Do góry