en
en
Kontakt

POT z nagrodą na Tour Salon 2022

W dniach 21-23 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się 33. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2022. Polska Organizacja Turystyczna została doceniona nagrodą "Acanthus Aureus" za najlepsze stoisko, które tworzyła wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”.

Prezes POT Rafał Szmytke z zespołem na Tour Salon 2022

Targi Tour Salon 2022 poprzedziła organizowana przez Wielkopolską Organizację Turystyczną konferencja Turysta 2022, której partnerem była Polska Organizacja Turystyczna. Lokalna branża turystyczna dyskutowała między innymi na temat nowych rozwiązań w turystyce.

W inauguracji jednego z najważniejszych turystycznych wydarzeń targowych w Polsce uczestniczył prezes POT Rafał Szmytke. W swoim przemówieniu podkreślał rolę spotkań na żywo i wydarzeń targowych oraz wskazał na wspólną pracę z partnerami, regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi nad odbudową sektora.

W ramach gali otwarcia przyznane zostały także nagrody „Acanthus Aureus”, które laureaci odebrali z rąk zarządu Grupy MTP. Stoisko POT, wyposażone w sprzęt Mobilnego Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła, współtworzone było wraz z przyciągającą podlaskimi specjałami Lokalną Organizacją Turystyczną „Region Puszczy Białowieskiej”. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Województwo Mazowieckie – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego czy Poznań – Ławica Port Lotniczy Sp. z o.o.

Istotnym punktem wydarzenia był Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, który obchodził swoje 10-lecie. W składzie jury festiwalu, którego partnerem była Polska Organizacja Turystyczna, znalazł się Wojciech Norkowski z Departamentu Marketingu POT.

33. edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon towarzyszyły w tym roku Targi Kamperów i Przyczep Kempingowych oraz Wyposażenia Caravans Salon Poland, a także Yacht Salon czyli Targi Jachtów, Łodzi i Sportów Wodnych.

W czasie trzech dni odbywający się w sześciu pawilonach Tour Salon odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób. Goście z zaciekawieniem przysłuchiwali się opowieściom i anegdotom blogerów oraz podróżników, a także szukali turystycznych inspiracji na stoiskach oferujących różnego rodzaju atrakcje.

Do góry